Храм Святої ТрійціВідкриття православного Храму на честь Святої Животворящої Трійці відбулося сьогодні на острові Пхукет в Таїланді, передає християнський портал КІРІОС з посиланням на newsru.com та ІТАР-ТАСС. Богослужіння з цієї нагоди скоїв представник Російської православної церкви в Таїланді архімандрит Олег у співслужінні кліриків православних храмів у королівстві.

На відкритті храму на острові Пхукет співав хор храму Всіх Святих таїландського міста Паттайя. Церемонія відкриття храму на Пхукеті почалася з урочистої зустрічі Чудотворної ікони Святителя Миколи, архієпископа Мир Лікійських. Закладання храму Святої Трійці на Пхукеті скоєно 21 грудня 2009 року в ході офіційного візиту до Таїланду голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополита Іларіона.


Це вже четвертий православний храм в Таїланді. У 1999 році Московський патріархат прийняв рішення про відкриття в Бангкоку Свято-Миколаївського приходу. Тоді ж його настоятелем був призначений архімандрит Олег. Храм Святителя і Чудотворця Миколая, Архієпископа Мир Лікійських був побудований в самому серці Бангкока - поруч з королівським палацом - в 2005 році. У 2009 році в Паттаї був відкритий Храм в ім'я Всі Святих. Тоді ж у провінції Ратчабурі зведений Свято-Успенський чоловічий монастир. На території Таїланду зараз будуються ще дві православні церкви: у Паттаї зводиться церква на честь Покрову Пресвятої Богородиці, а на острові Самуї будується Вознесенський храм.

"Становлення та розвиток православ'я в Таїланді проходили не просто, а часом і драматично. - розповів в інтерв'ю кореспонденту ІТАР-ТАСС архімандрит Олег. - Але завдяки нашій переконаності в тому, що все можливо зробити тому, що "Дух дихає, де хоче", у Російської православної церкви в Таїланді є майбутнє." - підкреслив він. "Робота тільки на самому початку", - зазначив представник РПЦ в Таїланді.

Державною релігією Таїланду (у минулому - Сіаму) - однієї з ключових держав Південно-Східної Азії, яка ніколи не була колонією європейських держав і давно підтримує тісні зв'язки з допомагаючими їй в збереженні незалежності Росією - є буддизм.