Святіший Отець про сповідь: сором - це дарПапа написав передмову до шостого видання книги "Хто молиться, той спасеться", яка представляє собою зібрання найпростіших молитов християнської традиції,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Молитовник, автором якого є італійський священик Джакомо Тантардіні, був вперше опублікований в 2001 р. Видання 2005 р починолася передмовою кардинала Йозефа Ратцінгера.

Франциск дає практичні поради щодо таїнства покаяння і нагадує, що хороша сповідь веде до святості. "Хто добре сповідається, стає святим", - написав понтифік, посилаючись на висловлювання самого автора легендарного молитовника, свого друга, який помер шість років тому.

"Сповідуючи гріхи, ми повинні бути конкретними, і тим не менш стриманими, не соромлячись у той же час свого власного сорому. Пану досить невеликих ознак покаяння, Він сам закриває нам губи, бажаючи не мучити нашу душу, але обійняти її "- написав Франциск.

"Сором - пише Папа - це дар, який веде нас до прохання про прощення". Понтифік підкреслює, однак, що відправною точкою тут повинен бути хороший рахунок совісті і покаяння.

Посилаючись на відому молитву св. Амброзія, Понтифік додав в кінці: "Ісус прийшов спасти нас такими, якими ми є: нещасних грішників, що просять, щоб їх шукав, знайшов, взяв на плечі і сам ніс".

Святіший Отець нагадав, що о. Тантардіні був тісно пов'язаний з іншим італійським священиком Луїджі Жусані, засновником руху "Comunione e Liberazione", і склав молитовник на прохання молодих людей, які наверталися в християнство. Він був перекладений багатьма мовами і опублікований в сотнях тисяч примірників. Його вільні копії направляються в місіонерські країни.