американецьПозашлюбне співжиття, холостяцький спосіб життя, батьки-одинаки - все це стало нормою життя сучасної Америки. Навпаки, відсоток американців, які в даний час перебувають у шлюбі, досяг рекордно низького рівня. У новій доповіді Pew Research Center, де аналізуються дані недавньої перепису, наголошується, що тільки 51% американців у віці 18 років і старше перебували у шлюбі в 2010 р. Для порівняння можна навести дані 1960 р., Коли у шлюбі числилися 72% дорослих американців - повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.Ru


Серед латиноамериканців та афроамериканців кількість одружених осіб ще більше зменшилася.

«Якщо нинішні тенденції збережуться, то частка дорослих, які в даний час перебувають у шлюбі, знизиться наполовину протягом кількох років», - наголошується в доповіді Pew Research Center.

 

55% білих американців одружилися в 2010 р. (У порівнянні з 74% 50 років тому). Але серед латиноамериканців та чорношкірих одружені і заміжні особи вже знаходяться в меншості. Тільки 48% латиноамериканців і 31% афро-американців були одружені або заміжнs в 2010 р. (У порівнянні з 72% і 61% відповідно в 1960 р.).

Автори доповіді відзначають, що «виходить за рамки даного аналізу пояснити, чому кількість шлюбів скоротилася», але відзначають такий факт: популярність шлюбу знизилася не настільки драматично, наприклад, серед випускників коледжів. Дослідники вказують, що видається найбільш простим рішенням зв'язати зниження числа шлюбів з економічним спадом, що спостерігаються в останні роки. Але автори доповіді чесно зізнаються, що в реальності такий зв'язок не може бути визнаним однозначно на основі наявних даних.

У доповіді Pew Research Center також показано, що середній вік вступу в перший шлюб неухильно зростає як для чоловіків, так і для жінок протягом останніх п'яти десятиліть. Він складає 22,8 років для чоловіків і 20,3 років для жінок в 1960 р.Середній вік вступаючих в перший шлюб в 2010 р. склав 26,5 років для жінок і 28,7 років для чоловіків.

Зміцнення тенденції зростання середнього віку вступу в шлюб відбувається за рахунок збільшення відсотка американців у віці від 20 до 24 років, які ніколи не були одружені. У 1960 р. 60% представників цієї вікової групи вийшла заміж або одружувалися, а в 2010 р. - Тільки 14%.

Цікаво відзначити і такий факт: у 1960 р. серед осіб у віці від 35 років і старше 39, 93% повідомили, що коли-небудь були в шлюбі. У 2010 р. відсоток таких осіб склав 77.