"Краще б він промовчав. Так, напевно, зробив би його попередник" - так відреагував у себе в блозі секретар Священного Синоду УПЦ КП єпископ Богуславський Євстратій (Зоря) на перший після майже двотижневої паузи виступ Патріарха Кирила (Гундяєва), в якому глава РПЦ МП торкнувся складної політичної ситуації, що склалася в Росії після фальсифікованих парламентських виборів 4 грудня.

"Поминаючи кілька разів, і, як мені здається, абсолютно штучно, святу Варвару", глава РПЦ МП "своєю мовою не сказав ні" так ", ні" ні ", і не запропонував" третій шлях ". Загальні пафосні фрази", - зазначає український ієрарх.

 

На його думку, такий виступ не можна поставити в один ряд не тільки з викривальними проповідями святителів Тихона або Філіпа, але навіть з виступами Патріарха Никона.

Як вважає єпископ Євстратій, якщо зараз ієрархи РПЦ МП "не зроблять ПРАВДИВІ висновки з Болотної - то може статися і Червона, з Лобним місцем".

Крім того, подібними виступами глава РПЦ МП "гробить залишки свого авторитету, - продовжує секретар Синоду Київського патріархату. - Для влади його слова - занадто м'які і обтічні, для" середнього класу "і в суспільстві, і в Церкві - непереконливі і провладних, для націоналістів - тим більше ". Єпископ Євстратій шкодує, що падіння авторитету Патріарха "неминуче буде тягнути вниз і довіру до Церкви. Адже для активної та свідомої російської аудиторії сьогодні Парфьонов і Акунін - більший моральний авторитет, ніж Патріарх".

Джерело: portal-credo.ru