/pictureУ Нью-Йоркському виставковому залі Discovery Times Square в п'ятницю, 16 грудня, відкривається експозиція, на якій буде представлений уривок староєврейського сувою з Десятьма заповідями Мойсея, який добре зберігся.

Як повідомляється на сайті виставки, вона триватиме до 2 січня 2012 року.

Сувій являє собою найдавнішу зі збережених до наших днів копію Десяти заповідей. Як зазначається в анотації до експозиції, шматок пергаменту буквально дивом уцілів і потребує особливих умов зберігання, як повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на lenta.

Уривок пергаменту був знайдений в 1952 році в 4-й печері Хірбет-Кумрана на Мертвому морі. Сувій відноситься до так званих сувоїв Мертвого моря, виявленим в печерах на території, підконтрольній британському мандату в Палестині (зараз - територія Ізраїлю) в період з 1947 по 1956 рік.

Сувої датовані 250 роком до нашої ери - 68 роком нашої ери. За словами вчених, рукописи (всього близько 900 сувоїв) були створені якоюсь іудейською сектою, члени якої відділилися від основної течії іудаїзму і проживали в пустелі, поки не були знищені римлянами.

Як зазначає газета "Гаарец", експозиція є найбільшим зібранням артефактів біблійної епохи, що виставляється за межами Ізраїлю. Після закінчення виставки в Нью-Йорку давньоєврейські сувої повернуться до Ізраїлю.