26 грудня парафіяни Свято-Покровського храму Градижська приїхали в управління Кременчуцької єпархії просити за о.Нектарія, якого єпископ Микола без пояснень зняв з посади. На боці опального батюшки більше 500 парафіян, мер Градижська, меценати. Єпископ з парафіянами спілкуватися відмовився. о.Нектарія єпископ Микола без пояснень зняв з посади. На боці батюшки більше 500 парафіян, мер Градижська, меценати. Єпископ з парафіянами спілкуватися відмовився.

У Кременчуці розгорається церковний скандал. Днями єпископ Кременчуцький Микола видав указ про звільнення і переведення в Потоцький монастир настоятеля Свято-Покровського храму Градижська о. Нектарія. В єпархії повідомили, що причина звільнення - духовне зростання батюшки. Парафіяни храму негативно сприйняли новину про зміну батюшки, інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на telegraf.

- о. Нектарій за короткий час придбав високий духовний авторитет і повагу. Не дивлячись на свій вік він може дати пораду тим, хто її потребує. Він капітально відремонтував храм і наблизив його до людей. Храм з обдертими стінами і протікаючим дахом став справжнім божим домом, - каже парафіянин храму, переможець телепроекту «Народна зірка» Сергій Лоб.

Жителі Градижська повідомили, що приїхали у єпархію, щоб дізнатися чому відсторонили від служби їх батюшку.

- До о. Нектарія потягнулися люди. Він дає їм віру в Бога. Коли він прийшов служити, то до церкви ходили одиниці, а сьогодні - сотні. Просто прибирати, не запитавши про це громадськість, парафіян, самого о. Нектарія - це не по-людськи виходить. Ми прийшли з миром. Він, звичайно ж, владика і має право розпоряджатися кадрами, але він же повинен прислухатися до думки людей, - сказав один з парафіян.

Ще одна жінка каже, що парафіяни вже склали лист до єпископа з вимогою залишити їм батюшку. Таке прохання вже підписали понад 500 осіб.
Мер Градижська Василь Компанієць сьогодні також приїхав відстоювати інтереси прихожан. Однак єпископ не прийняв його. Мер і меценати довгий час чекали зустрічі в коридорі єпархії.

Після того, як парафіяни стали активно вимагати зустрічі з єпископом, він запросив до себе тільки мера. Після цього мер повідомив, що на о. Нектарія в єпископа немає жодної скарги і звільнення - особиста ідея єпископа.

Парафіяни попросилися на прийом до єпископа, однак він їх не прийняв. Він вийшов зі свого кабінету, сів у машину і поїхав.

- Ми що не люди, він нас проігнорував. Ми ж не собаки, щоб нас розіпхати і виїхати. Ми до нього прийшли, а він нас навіть слухати не став! Це хіба по-людськи? -Обурилися парафіяни.

Мер Градижська повідомив, що днями представник єпархії та отець Нектарій зустрінуться ще раз і обговорять шляхи виходу із ситуації.

Парафіяни ж повідомили, що вони не впустять нового батюшку служити в їх храмі. Вони ще раз звернуться до єпископа з проханням скасувати свій указ і готові масово їхати до Києва домагатися правди і допомоги у керівництва УПЦ.