Професор релігієзнавства з Оклахомського університету, США, перевів стародавній рукопис Одкровення волхвів, що є альтернативною версією Євангелія від Матвія
Рукопис протягом 250 років зберігався у Ватиканській бібліотеці.

Про походження рукопису, написаного від першої особи нині мертвою сірійською мовою, нічого не відомо.

По суті, рукопис представляє зроблену в VIII столітті копію з розповіді, записаної в III столітті, менш ніж через 100 років після написання Євангелія від Матвія.

"Одкровення волхвів" відрізняється від інших варіантів цієї біблійної історії. Волхви, згідно з ним, прийшли не з Персії, а з Китаю (в тексті країна Шир). Вони були нащадками Сіфа, третього сина Адама, і належали до секти німих. Крім того, волхвів було не троє, а десятки. Крім цього, в "Одкровенні" говориться, що Сіф передав нащадкам пророцтво, згідно з яким зірка повідомить про народження Бога в людському вигляді.

Рукопис повідомляє, що Ісус Христос і Віфлеємська зірка - одне й те ж, до того ж Христос здатний перетворитися у все, що завгодно, стверджує апокриф.

Як вже зазначалося, Ватикан розсекретив цілий ряд історичних документів, століттями зберігалися в архівах, вони вперше будуть показані на виставці в Капітолійських музеях.

На виставці будуть демонструватися близько сотні документів, що охоплюють історію Святого престолу, починаючи з VIII століття нашої ери до наших днів, і включають в себе відомості про багатьох героїв історії, від тамплієрів до Галілея, від Мартіна Лютера до Генріха VIII.

Зокрема, відвідувачі виставки отримають можливість вивчити документи суду інквізиції, на якому за єресь був засуджений Галілео Галілей, чия теорія про те, що Земля обертається навколо сонця, на початку XVII століття була відкинута католицькою церквою.

Всі експонати виставки позначені спеціальним штампом Archivio Segreto Vaticano. Вони зберігаються в приміщеннях Апостольського палацу Ватикану в спеціальних кліматичних умовах.

"Це унікальна подія. Виставка такого масштабу буде проводитися вперше. Ніколи ще раніше не дозволялося вивозити з архівів стільки секретних документів". Організатори стверджують, що це буде "єдиний шанс в житті вивчити історію по її справжніх джерелах", - розповів офіційний представник Ватикану отець Федеріко Ломбарді.

Виставка носить назву "Люкс в аркані: Демонстрація секретних архівів Ватикану", і організована на честь 400-річчя від дня заснування цих архівів. Вона буде проходити з лютого по вересень 2012 року, повідомляє MIGnews.com.