Кардинал-префект: нехай світ почує послання з Баррі"На один день Баррі перетворився на другий Ассізі": кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації у справах Східних Церков, поділився враженнями від екуменічної молитви за мир на Близькому Сході.

10 липня 2018 Інтерв'ю з кардиналом з'явилася на сторінках ватиканської газети "L'Osservatore Romano". У бесіді з журналістами єрарх підкреслив, що "Папа разом з Патріархами і представниками Патріархів Сходу зумів зосередити увагу всієї Церкви, на рівні як ніколи високому, на цьому регіоні страждань".

"Не гребуючи стражданнями Африки, Латинської Америки, Азії (...), тепер, однак, я говорю про те, що відбувається в Середземному морі, - тому, що переживає Близький Схід, немає рівних. Досить згадати війни в Іраку і Сирії, багато конфліктів, які затухають і спалахують, немов вогонь вулканів, "- зазначив кардинал Сандри.

Спільну молитву в Барі ієрарх назвав "конкретним кроком вперед" в екуменічному процесі. "Немов була винайдена нова форма молитви і бесіди, яка могла б показати світу ту єдність, через втрату якої плачемо. Єдність, до якого всі хочемо крокувати ", - додав він.

На думку кардинала, промова Папи і Патріархів за закритими дверима стала чимось "дійсно новим" у відносинах між Католицькою Церквою і Церквами Сходу, "що передбачає їх спільну роботу в майбутньому".

Префект Конгрегації у справах Східних Церков висловив надію, що "особи, відповідальні за військові катастрофи на Близькому Сході, почули послання, переказані зустріччю в Барі, особливо щодо страждань народу, найбільш слабких, дітей".

"Ми можемо тільки сподіватися, що буде почутий голос людства, яке закликає: мир! Мир нехай буде з тобою! Немає іншої дороги для будівництва майбутнього, крім забезпечення миру і безпеки, свободи, справедливості і розвитку для цих регіонів, "- уклав кардинал Сандри.

Екуменічна молитва Папи і Патріархів Східних Церков в інтенції миру на Близькому Сході відбулася 7 липня 2018 року в італійському місті Барі. У ній взяли участь делегації Православних Церков, Східних Православних Церков і Католицьких Східних Церков. На зустрічі були присутні також Патріарх Ассірійської Церкви Сходу і Генеральний секретар Ради Церков Близького Сходу.

Разом вони вшанували реліквії св. Миколи, взяли участь у спільній молитві на набережній Барі і провели майже тригодинну приватну бесіду, в ході якої обговорили ситуацію в близькосхідному регіоні і роль Церкви і Церков Сходу в зусиллях щодо її врегулювання.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.