Святий Престол про духовний вимір рибальського промислуПам'ятати про людський вимір рибальського промислу закликав представник Святого Престолу учасників конференції з проблем промислового рибальства.

Захід, ініційований владою Нідерландів, Єврокомісією, Святим Престолом і європейськими громадськими партнерами з риболовного промислу, відбувся 11 липня 2018 року в римській садибі Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Звертаючись до присутніх із заключною промовою, о. Фернандо Чіко Арелана, Постійний спостерігач Святого Престолу при ФАО, нагадав, що "рибальський сектор забезпечує не тільки матеріальними ресурсами, а й духовними цінностями - тим внутрішнім багатством, якого сьогодні так не вистачає: плодів солідарності, взаємоділення і братерства".

"Тим не менш, ми, на жаль, дуже добре усвідомлюємо ситуацію, що склалася з експлуатацією рибалок, чия робота часто буває небезпечною, у багатьох випадках вимушеною, в якій деякі навіть стають жертвами торгівлі людьми", - визнав іспанський священик.

Він висловив стурбованість тим фактом, що одночасно з неухильним зростанням обсягів рибальської діяльності розширюються і нелегальні форми найму робітників у цей сектор, який не забезпечує працівникам ні належної стабільності, ні соціальних гарантій.

"Завербовані через недобросовісних агентів, рибалки опиняються в нелюдських умовах, далеко від своїх родин, протягом тривалого часу, змушені виконувати ризиковану роботу на основі фальшивих контрактів", - зазначив о. Арелана.

Це, за його словами, схиляє до аналізу діяльності урядів країн, міжурядових організацій і структур громадянського суспільства. "Що ми можемо зробити або хто повинен це робити? Ось питання, на які ми змушені відповісти чесно, в ефективний і чутливий спосіб. Ми не можемо зупинятися на теоретичному або риторичному рівнях. Настав час діяти ", - закликав представник Святого Престолу.

Хоча рибальство і забезпечує засобами для життя багато сімей, є джерелом доходу для багатьох країн, не можна забувати, що економічний вимір ніколи не може затінювати людського, життєво необхідного, щоб забезпечити розвиток, сумісний з охороною навколишнього середовища, з турботою про сучасне і майбутнє покоління, підсумував священик.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.