Президент Віктор Янукович носить хрестик срібний із золотою облямівкою, який називається "Розп'яття. Вхід розсудливого розбійника в рай". До такого висновку прийшли автори "Живого журналу". Хрестик під сорочкою президента видно на фото, зробленому в липні цього року.

Такі хрестики в Україні не виготовляють. Їх можна придбати в Греції в монастирях на горі Афон. Віктор Янукович регулярно навідується до цього святого місця. Минулого разу був цієї осені і торік -  улітку. - Коли на Голгофі був розіп'ятий Ісус Христос, з обох боків від Нього розіп'яли також двох злочинців, - пояснює доктор мистецтвознавства, богословських наук і філософії Дмитро Степовик (УПЦ КП, 73 роки). - На них були вбивства, крадіжки. Один з розбійників проклинав Христа: "Так тобі й треба. Ти видавав Себе за царя, а несеш покарання з нами". Інший же злочинець сказав йому: "Дурень, що ти таке говориш? Ми з тобою - злочинці і заслужено несемо покарання повільною смертю, а от Він - абсолютно невинний. Його заздрість і гріх людський розіп'яли". У відповідь на це Ісус Христос, зібравши останні сили перед Своєю тілесною смертю, промовив до цього розумного розбійника: "Ти в останні хвилини свого життя покаявся у злочинах, то тепер будеш зі Мною в раю". Ось цій події присвячено цей хрестик. Люди з кримінальним минулим сподіваються, що після покаяння - на певному етапі життя - отримають прощення. В якійсь мірі відчув Віктор Янукович, що належить до категорії розсудливих розбійників. Це - форма його покаяння. Вона цінна в очах Божих, бо Він прийшов рятувати не праведних, а грішників.

Від адміна: "Як на мене, то така "оцінка" і прискіпливість є не доречною, більше того - не етичною. Всякий хрест - Христовий і вишукувати у людини "ключиків" та якихось недоліків - не по-християнськи. Кожен практикуючий християнин молиться перед прийняттям Євхаристії "Пом'яни мене Господи, коли прийдеш у Царстві Твоїм", це слова знову ж таки того розбійника...Кожен з нас повинен почуватися як той розбійник, через власну недосконалість та недостойність бути розкраяним та уповати тільки на Боже милосердя та любов".

 

Джерело religion.in.ua