Лицарі Колумба: 3 млн $ християнським біженцямУ відповідь на заклик Папи Франциск про допомогу християнам на Близькому Сході Лицарі Колумба пожертвували три мільйони доларів. Рішення було прийнято на завершення чергових загальних зборів цієї католицької благодійної організації.

Велике пожертвування стало можливо завдяки рекордному внеску Лицарів Колумб в минулому році; дві треті будуть спрямований на будівництво житлового комплексу для біженців в Іраку. Всього за 2017 рік вище керівництво і помісні Громади Лицарів Колумб внесли на Благодійний потреби 185 млн доларів, що на 5% більше, ніж в минулому році. Крім того, лицарі пожертвували на Гуманітарні потреби 75,6 млн робочих годин, збільшивши їх кількість на 500.000, що в середньо склало майже 39 годин на одного лицаря.

«Ми будемо продовжувати змінювати життя людей і таким чином змінювати історію», - зазначив у своєму коментарі верховний лицар Карл Андерсон.

Завдяки внескам фонду можна буде закінчити 140-квартирний будинок в столиці іракського Курдистану Ербілі, де розмістяться Католицькі сім'ї сирійського і халдейського обрядів. Для завершення проекту потрібно підключити системи водопостачання, електрику і кондиціонування повітря.

З 2014 року програма допомоги християнським біженцям, здійснювана Лицарями Колумб, передала в близькосхідні Регіони понад 19 млн доларів. У минулому році було вирішено відновити іракське Християнське селище Карамлес, яке було зруйноване бойовиками самопроголошеної Ісламської Держави.

За словами верховного лицаря, робота фонду в Іраку «несе послання солідарності та надії: про те, що сьогодні жодна християнська громада більше не є ізольованим островом. Кожен християнин - це частина континенту, частина тіла Христового. Господь пам'ятає про кожного християнина, і ми теж не повинні ні про кого забувати ».

Карл Андерсон заявив ще про один проект фонду: будівництво Початкової Школи в Балтімор. Навчальний заклад буде розташовано в колисці американського католицтва, на території єпархії, якою керуватиме Архієпископ Вільям Лорі, верховний капелан Лицарів Колумб. Нова школа прийме п'ятсот учнів, продовжуючи місію Єлизавети Анни Сетон, - першої святої уродженці США, апостола освіти серед бідних.

З цього приводу верховний лицар зазначив: «традиція американських парафіяльних шкіл сходить саме до цієї святої черниці».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.