Константинопольський Патріархат, в юрисдикції якого знаходяться Афонські монастирі, в першій заяві з приводу арешту настоятеля Ватопедського монастиря на Афоні архімандрита Єфрема закликав Російську Православну Церкву не втручатися в цю справу.

Ігумен Єфрем був арештований 24 грудня: його звинувачують у зловживаннях при обміні нерухомістю між монастирем і Грецькою державою.

Стурбованість затриманням Єфрема висловлювали МЗС Росії і РПЦ, а Патріарх Кирило звертався до Президента Греції Каролоса Папульясу з проханням звільнити затриманого, - інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на obozrevatel.

"Вселенський Патріархат з приводу зроблених заяв з боку братньої Православної Церкви по зазначеній темі нагадує, що Свята Гора - це його канонічна територія, хоч і складається з православних ченців різних національностей. Але це анітрохи не надає їй Всеправославного характеру, який би дозволяв будь-яке втручання на цій території з боку автокефальних Церков", - йдеться в заяві Священного Синоду Константинопольського Патріархату.