Зустріч Патріарха Константинопольського Варфоломія з представниками Ради Священної митрополії Абхазії - архімандритом Дорофеєм (Дбаром), ієромонахом Андрієм (Ампаром), ієродияконом Давидом (Сарсанія) та мирянами Темуром Дзідзарія і Германом Маршанія відбулася - на запрошення Вселенської Патріархії - 9 січня в Стамбулі (Константинополі) в приміщенні Патріархії. На цій зустрічі  також були присутні: член Священного Синоду Константинопольської Церкви, голова  Міжправославної  Комісії митрополит Пергамський Іоанн (Зізіулас) і архіграмматевс (старший секретар) Патріархії архімандрит Варфоломій (Самарас).

Патріарх Варфоломій повідомив гостям, що Звернення Церковно-Народних Зборів Абхазії від 15 травня 2011 року, в якому висловлювалося побажання про прийняття Абхазької Церкви під омофор Вселенського Патріархату, буде розглянуто найближчим часом Священним Синодом Вселенської Патріархії, - інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на portal-credo.

 

"Історичне значення минулій зустрічі додає той факт, що за кілька останніх століть абхазьке духовенство вперше було офіційно прийнято Вселенським Патріархом, - йдеться в повідомленні Священної митрополії Абхазії. - Ця зустріч стала першим кроком до вирішення питання Абхазької Церкви. Важко передати, що ми відчуваємо зараз ... Відбулося те, до чого народ Абхазії йшов так довго ".

Як повідомлялося раніше, 15 травня 2011 року в Соборному храмі Новоафонского Сімоно-Кананітского монастиря більше тисячі людей провели Церковно-Народні Збори і висловилися за незалежність Абхазької Церкви як від Грузинського, так і від Московського Патріархатів, і про повернення її під омофор Вселенського Патріарха. Це рішення було з великим роздратуванням сприйнято в Москві, яка намагалася протягом кількох років контролювати церковне життя в Абхазії, призначати туди кліриків, хоча номінально визнавала приналежність Абхазії до "канонічної території" Грузинського Патріархату.

Популярний абхазький блогер Тенгіз Тарб повідомив у своєму блозі: "Я подзвонив Герману Маршанія [учаснику зустрічі  із Вселенським Патріархом] і запитав його: чи дають нам автокефалію? Його відповідь - ДАЮТЬ!"

"Церковне питання народу Абхазії неможливо вирішити в рамках двостороннього діалогу з Грузинською Православною Церквою через грузино-абхазькі війни (1992-1993 років) і складні політичні відносини, і його неможливо вирішити в ході будь-яких інших двосторонніх переговорів без участі Вселенської Патріархії", - сказав архімандрит Дорофей (Дбар).

Протодиякон Андрій Кураєв, спрямований близько півтора рокіу тому до Абхазії з "просвітницькою місією", головна мета якої полягала в поширенні промосковських настроїв серед православних абхазів, фактично визнав у своєму блозі, що ця його місія зазнала невдачі.