Патріарх Варфоломій проігнорував підозрілий «напій» від Кирила (ВІДЕО)В мережі Інтернет опубліковано відео офіційної частини зустрічі Константинопольського патріарха Варфоломія і глави РПЦ Кирила, яке виглядає дуже примітним, і на ньому видно, що в момент, коли один зі співробітників ФСО, що забезпечують охорону Кирила, подавав келихи і глава РПЦ уже брався за келих, другий фсошнік судорожно перенаправив руку Кирила. Таким чином, ймовірно, він допоміг зробити правильний вибір.

Реакція патріарха Варфоломія на даний конфуз була досить стриманою, однак однозначною: чітким жестом він вказав фсошніку йти далі, відмовившись від пропонованої рідини. Так само вчинили всі ієрархи Вселенського Патріархату.

Даний конфуз наводить на думки про те, що даний келих був не зовсім простим, і призначався Патріарху Варфоломію. У зв'язку з цим слід згадати застереження про можливість провокацій з отрутою проти Варфоломія чи інших високопоставлених священнослужителів з Фанара, яке на початку серпня озвучив координатор групи Інформаційне опір Дмитро Тимчук.

Крім того, ще в липні охорону Варфоломія були істотно посилено, очевидно, що вище духовенство небезпідставно застерігається провокацій російських спецслужб в період розгляду питання про автокефалію Української Церкви. «Так кому повинен дістатися той келих, до якого з необережності потягнувся  Кирило? 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на sprotyv.info