Собор Святого Рівноапостольного князя Володимира в СевастополіСтан храму - однієї з головних визначних пам'яток міста - близький до аварійного. Ремонтники в першу чергу укріплять фундамент та купольну частину храму, відновлять непрацюючу нині дзвіницю та відремонтують фасад, прострілений тисячами куль і осколками снарядів.

"Північна стіна свого часу реставрувалася, вона була дуже сильно пошкоджена, тут була наскрізна пробоїна нагорі між вікнами. Стіна ремонтувалася, а діоритові колони та мармурові капітелі відреставрувати було дуже складно", - каже настоятель Володимирського собору Олексій Тупіков.

Усі роботи вестимуть за старовинними ескізами та кресленнями, які дивом збереглися в архівах Севастополя. Відтак майстри зможуть відновити навіть ті деталі, які вже втрачені, а це - майже 40%. Зокрема, за цими історичними документами відтворять мармурові вироби, лиття, позолоту, - інформує християнський портал КІРІОС, посилаючись на 24tv.ua.

"Постараємось зберегти все до тонкощів. Уважно знімаються всі картини, повністю робиться паспорт фасаду. Кожен камінчик, все, що буде відновлюватися або вирізатися, якісь камені, сліди від снарядів, куль, до тонкощів, - повернемо, як було; тільки і всього", - каже заступник керівника ремонтних робіт Віктор Деніско.

Всередині художники-реставратори приведуть до ладу чисельні фрески та художні орнаменти церковного живопису 19 століття. Завдання відповідальне, адже розписували храм свого часу майстри світового значення. Почали з відновлення найбільшої фрески храму. Це - зображення Страшного суду розміром 50 квадратних метрів.

Незважаючи на ремонт, богослужби не припинятимуть - їх проводитимуть у нижній частині. На усі роботи витратять більше 3 мільйонів доларів. Гроші знайшли у спонсорів, зокрема, в Міністерстві оборони Росії.