Гроші

У столичних православних церквах вінчання коштує 1000 грн., а хрестини - 750 грн., хоча ще минулого року це обходилося на пару сотень гривень дешевше.
Навіть звичайні воскові свічки, які в 2011 році можна було купити по одній гривні, тепер продають по дві; оплачувати по 50-100 грн. тепер просять і за заїзд на територію храму на машині, а також фото- і відеозйомку, хоча раніше багато де за це взагалі не брали грошей. У церквах говорять, що прейскурант виріс, тому що життя в столиці загалом подорожчало.

У Володимирському соборі навіть говорити про ціни на Таїнства не стали, вказавши на складений прейскурант, що висить на стіні. На кількох аркушах формату А1 докладно розписано, що, приміром, за хрещення потрібно заплатити 200 грн., за вінчання - 600; ну а якщо, при цьому, захочете фотографувати або знімати на камеру це дійство, то потрібно доплачувати 50 і 100 грн. відповідно.

Схожий прейскурант дістали з-під лавки зі свічками та іконками у церкві "Живоносне Джерело", яка на території Лаври. Там було написано: "Хрещення однієї дитини - 750 грн., вінчання з хором - 1000 грн." Додатково потрібно купувати вино "Кагор", свічки, ну і - причому, обов'язково - не забути про пожертву за сповідь. Ще одна цікава послуга, яку запропонували нам охоронці на в'їзді в Лавру, - це проїзд до храмів на машині. За одне авто потрібно заплатити 100 грн.

"Кожен храм встановлює свої розцінки на Таїнства, але лише щоб люди не питали, скільки пожертвувати. Ці розцінки - лише підказки. А ось те, що в'їзд на територію Лаври коштує 100 грн., - це побори якісь. Туди на машині взагалі не можна", - сказав колишній прес-секретар Василь Анісімов.

За його словами, в Лаврі підняли ціни через те, що життя подорожчало, опалення дороге, та й територія, яку потрібно утримувати, велика. В УПЦ КП пояснюють подорожчання церковних послуг зростанням тарифів на газ і необхідністю зробити ремонти в храмах. Про це пише християнський портал КІРІОС з посиланням на ТСН.

Обов'язково прочитайте: Навіщо виставляти прейскуранти на церковні треби і таїнства?