Кардинал Каспер

Щоб вийти з кризи, Католицькій Церкві слід свідомо прийняти на себе роль активної і творчої меншості, - так уважає кардинал Вальтер Каспер. Ці ідеї він виклав у останній написаній ним книжці, яка називається «Католицька Церква. Сутність, реальність, місія».

Її презентація, яку очолив наступник кардинала Каспера на посаді голови Папської Ради для сприяння християнській єдності кардинал Курт Кох, пройшла в Римі в минулу суботу, 28 січня. Кардинал Кох звернув увагу присутніх на ту обставину, що видатний німецький теолог-екуменіст (тобто, кардинал Каспер) поділяє концепцію британського історіософа Арнольда Тойнбі, згідно з якою, саме добре організованим і творчим меншинам належить вирішальна роль, а надто у переломні моменти історії людства.

Кардинал Каспер вважає, що модель «національної Церкви» або «Церкви-нації» нині є анахронізмом і зжила себе. Раніше таке ототожнення й справді мало місце і мало вплив на вигляд християнства, але нині, у ситуації повсюдного плюралізму, таке бачення Церкви не має перспектив у реаліях третього тисячоліття. Тому необхідно набратися мужності і відмовитись від деяких речей, котрі раніше здавалися «самоочевидними», зважитися «почати все спочатку». «Новий початок», на переконання кардинала Каспера, можливий, якщо Церква по-справжньому духовно оновиться, - інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на sibcatholic.