У Греції зміни відносин між Церквою та державоюПрем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас та архієпископ Афінський Ієронім домовилися, що грецька церква не протистоятиме пропозиціям уряду зробити державу "релігійно нейтральною" в обмін на щорічні субсидії,-повідомляє Ekathimerini.

"Прем'єр-міністр Алексіс Ципрас та архієпископ Ієронім погодили у вівторок, що уряд і надалі гарантуватиме заробітну плату близько 9 тисячам священиків країни, а церква Греції натомість не буде заперечувати проти пропозицій зробити грецьку державу "релігійно нейтральною", — йдеться у повідомленні.

Ципрас назвав історичною домовленість з грецькою православною церквою, оскільки це відкриває шлях змінам Конституції щодо відносин між державою та церквою.

За словами прем’єра Греції, церковні служителі більше не вважатимуться держслужбовцями і будуть виключені з реєстру тих, хто отримує зарплату безпосередньо з держбюджету. Водночас держава все ж платитиме щорічно певну суму у спеціальний церковний фонд як субсидію.

Щорічна субсидія до церковного фонду становитиме €189 млн, ці кошти використовуватимуть виключно для виплати зарплат близько 9 тисячам священиків.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ukrinform.ua