Католицькі ординарії Святої Землі засудили Nation State LawКатолицькі ординарій Святої Землі виступили із заявою, в якій називають «жорстоким ударом» закон про національну державу, схвалений Кнесетом в липні цього року.

Цей закон - читаємо в заяві - «надає конституційну і юридичну підставу для дискримінації серед ізраїльських громадян, встановлюючи чіткі базові принципи, згідно з якими громадянам єврейської національності має бути надано перевагу в порівнянні з іншими громадянами». «Ті з нас, хто є особами арабської національності, - пишуть прелати, - громадяни цієї країни не в меншій мірі, ніж наші єврейські брати і сестри». Оскільки новий закон просуває створення і зміцнення єврейських поселень, він, за словами католицьких ординаріїв, висловлює «дискримінаційний підхід».

Крім того, знижуючи статус арабської мови в порівнянні з єврейською, «закон абсолютно ігнорує той факт, що існує ще один народ, палестинські араби, і інші важливі релігійні громади, такі як християни, мусульмани, друзи і багаї, глибоко вкорінені на цій землі» . Всі вони - читаємо в декларації - «хочуть, щоб до них ставилися як до рівноправних громадян». Ця рівність має включати «шанобливе ставлення до нашої громадянської (ізраїльської), етнічної (арабо-палестинської) і релігійної (християнської) приналежності, - пишуть католицькі прелати. -Як ізраїльтяни і як палестинські араби, ми прагнемо бути частиною держави, що просуває справедливість і мир, безпеку і процвітання для всіх її громадян. Як християни, ми пишаємося тим, що Вселенська Церква була заснована в Єрусалимі і її перші вірні були синами цієї землі і її народу, - пишуть ієрархи. - Як лідери католицьких Церков, ми просимо влади анулювати цей Основний закон і гарантувати раз і назавжди, щоб Держава Ізраїль прагнула до просування і захист добробуту і безпеки всіх своїх громадян ».

Декларацію підписали 25 ординаріїв, серед яких Кустод Святої Землі отець Франческо Паттон, апостольський адміністратор Латинського Патріархату Єрусалиму монс. П'єрбаттіста Піццабалла і маронітський архієпископ Кіпру монс. Юссеф Суейф.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.