Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Ноїв ковчег відбудований у США служитиме справі євангелізації та популяризації БібліїЕнтузіасту з Австараліі Кену Хему (Ken Ham) вдалося реалізувати незвичайний проект, який він сам вважає одним з найбільших християнських досягнень сучасності.

Кілька років тому у нього з'явилася ідея побудувати справжній Ноїв ковчег. Цей амбітний задум став для нього справою життя. За допомогою одного з протестантських рухів - Answer in Genesis (Відповідь в Бутті) - австралійський ентузіаст почав збір коштів для реалізації проекту. Побудова ковчега тривала 6 років і за різними підрахунками коштувала близько 100 млн доларів.

В результаті вийшов гігантський корабель більше 155 м в довжину, 15 метрів у висоту і 26 метрів в ширину. Його можна побачити в Уільямстовні в штаті Кентуккі (США).

Творець сучасного ковчега запевняє, що, якби на землі знову стався потоп, його корабель після незначних поправок зможе поплисти, хоча фізики скептично оцінюють таку можливість. Однак такої потреби, напевно, ніколи не виникне, так як Божі обіцянки - непереборні (див. Бут 7, 21-22).

Зараз всередині ковчега розташувався музей з багатьма цікавими експонатами, які служать євангелізації та популяризації креаціоністського світогляду, заснованого на переконанні, що світ був створений Богом. Тут можна побачити фігури біблійних персонажів, а також моделі сотні видів тварин. Цікаво, що серед них є навіть динозаври, оскільки, як вважають господарі ковчега, «їх теж створив Бог».

Однак для того, щоб потрапити на ковчег, буде потрібно терпіння, так як тут завжди величезна черга з тисяч бажаючих. Протягом першого року після відкриття в липні 2016 р музей в біблійному кораблі відвідало більше мільйона туристів. Вартість вхідного квитка становить 40 американських доларів.

Критики проекту дорікають його авторам в тому, що для побудови ковчега вони користувалися податковими пільгами і отримували фінансування, призначене в тому числі на наукові цілі. Тим часом організація Answer in Genesis ніколи не приховувала, що прагне до визнання креаціоністської моделі створення світу єдину істинну, причому дослівно, як це описано в Біблії.

Автори проекту мають плани на його розширення. Так, планується створити тут цілий біблійний парк, де буде і Назарет часів Христа, і навіть знаменита Вавилонська вежа. Головне, щоб вони не забули про те, чим закінчилася ця горда затія в біблійні часи (див. Бут 11, 1-9).

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням catholic.by