У Ріо-де-Жанейро з’явилася скульптура “Ісуса безхатченка”18 листопада католицький кардинал Ріо-де-Жанейро (Бразилія) Орані Темпеста (Orani Tempesta) благословив бронзову скульптуру, встановлену біля кафедрального собору найбільшого мегаполісу Бразилії.

Скульптура зображує Ісуса Христа в образі безпритульного, сплячого на лавці, повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на invictory.com.

Подію завершила програму Католицької церкви Бразилії, приуроченої до Міжнародного дня допомоги бідним, який відзначався в цьому році 19 листопада.

«Людство ніколи не виробляло стільки багатства і ніколи не бачило таких злиднів, - наводить видання слова кардинала Темпести. - Як не дивно, певна частина населення просто не враховується, оскільки економіка може вижити і без неї. Виключаються маси ».

Скульптуру передав в дар архієпископу Ріо-де-Жанейро канадський художник Тімоті Шмальц (Timothy Schmalz) за сприяння посольства Бразилії при Святому Престолі і лицарям Гробу Господнього.

Бронзова скульптура, виготовлена ​​в натуральну величину, представляє Ісуса Христа лежить на лавці прикритим ковдрою, з оголеними босими ногами. Незважаючи на те, що фігура зображена прихованою ковдрою з головою, кожен легко впізнає особу зображеного: на ногах сплячого видно рани від цвяхів, якими прибивали до розп'яття Христа Спасителя на Голгофі.

«Ця скульптура змушує нас дивитися на тих, хто живе на вулицях нашого міста, як на братів і сестер; Папа Франциск звертається до нас із закликом бачити Христа в тих бідних людях, які живуть на наших вулицях », - пояснив журналістам парафіяльний священик собору отець Клаудіо Сантос (Claudio Santos).

Оригінальна скульптура роботи Тімоті Шмальца була встановлена ​​в Regis College, єзуїтському богословському коледжі в Торонто в 2013 році. З тих пір копії «Бездомного Ісуса» були встановлені в Австралії, на Кубі, в Індії, Ірландії, Іспанії та Сполучених Штатах.

У березні 2016 року скульптуру «Безхатченко Ісус» встановили у внутрішньому дворі Сант Еджідіо у Ватикані, біля входу в офіси Апостольської служби соціального служіння.