Близько тисячі дітей з родин біженців-католиків зі Східного Тімору, переданих за останні 10 років індонезійським збройним силам та організаціям з надання допомоги, були звернені в іслам. Сьогодні більшість з них живуть в індонезійській провінції Західна Ява в спеціальних мусульманських навчальних закладах. Там за ними наглядають вихователі-мусульмани, що відмовляються повернути дітей в їх сім'ї.

Серед 250 тис. біженців, які переселилися в Західний Тимор в 1999 р. під час боротьби за незалежність Східного Тимору, налічувалося понад 4 тис. дітей. Багато хто з них були передані військовим або державним соціальним структурам, тому що їх сім'ї не мали коштів на утримання дітей. В даний час близько тисячі цих дітей не можуть потрапити назад у свої сім'ї, які повернулися на батьківщину, в Східний Тимор.

Різні неурядові організації та представники Верховного комісара ООН у справах біженців у Східному Тиморі безуспішно намагалися влаштувати їх репатріацію. В деяких випадках батькам таки вдавалося розшукати своїх дітей, проте керівництво інтернатів відмовлялося відпустити їх.

 

Седмица