фундаментАрхеологи Ізраїльського управління старожитностей, які проводили розкопки на Пагорбі Іони (Giv'at Yonah) в ізраїльському місті Ашдод на узбережжі Середземного моря, виявили залишки фундаменту стін стародавньої фортеці. Знахідка датується кінцем VIII - початком VII ст. до н. е.

"Пагорб Іони, розташований на висоті 50 метрів над рівнем моря, - найвищий пагорб в Ашдоді", наводить видання Sci-News слова археолога Саара Ганора.

"Не дивно, що на пагорбі, розташованому в такому важливому стратегічному місці, в період Першого Храму (950-586 роки до н. е..) розташовувалася фортеця для огляду околиць", - додав він.

У археологів є кілька припущень щодо того, кому належала фортеця. За однією з версій, висловленою Ганором, спорудження належало ассірійцям. За іншою - її захопив іудейський цар Йосія, який відвоював у VII ст. до н. е. цю територію у ассірійців, - інформує християнський портал КІРІОС, посилаючись на cnlnews.tv.

Як оповідається в Старому Завіті, біблійний пророк Іона проповідував у VIII ст. до н. е., у т.ч. в м. Ніневії - столиці Ассирійського царства. Вважається, що його гробниця знаходиться якраз на Пагорбі Іони в Ашдоді.