Патріарх Кирило вважає неприпустимим надання незалежності Православній церкві в УкраїніПатріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає неприпустимим надання незалежності Православній церкві в Україні,- повідомляє Християнський портал КІРІОС  з посиланням на  Інтерфакс.

"Можливо, ці люди (прихильники незалежної церкви - ІФ) і праві, і в незалежній державі повинна бути неначебто незалежна церква?... Чому б не допустити таке щодо України?.. Не можна допустити", - сказав патріарх в неділю, звертаючись до вірян після літургії в храмі святої Тетяни в Любліно.

На його думку, це неприпустимо, оскільки прихильники незалежної церкви, "ті ,хто прагне затвердити так звану незалежну церкву", пройняті злобою, готові насильно домагатися своєї мети і "погубити життя інших людей".

Однак, сказав патріарх, "ми віримо, що церква православна встоїть, що ніякі розколи, ніякі розкольницькі об'єднання, ніяка участь світської влади, ніяка злобна і войовнича риторика, не здатні відірвати вірян (...) від життя у світлі божому".

15 грудня в Києві має відбутися Об'єднавчий собор, покликаний створити в Україні церкву, незалежну від Московського патріархату. Українська православна церква (Московського патріархату) від участі в цьому проекті відмовилася.