На тлі заперечень і протестів представників Католицької Церкви президент США Барак ОБАМА вніс зміни в план надання всім американським жінкам доступу до протизаплідних засобів.

Священики були незадоволені нормою, згідно з якою, всі, без винятку, роботодавці, в т. ч. пов`язані з Католицькою Церквою, були зобов`язані надавати своїм співробітникам страховку, що передбачала контрацепцію.

Однак тепер співробітниці організацій, що мають стосунок до Католицької Церкви, в разі необхідності зможуть звертатися за протизаплідними засобами безпосередньо до компаній з медичного страхування, а не до своїх роботодавців, - інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на unian.

ОБАМА заявив, що нове правило "врятує життя та заощадить кошти".

"Здоров'я будь-якої жінки не повинно залежати від того, хто вона та де працює", - сказав президент США, виступаючи в Білому домі.

Тепер університети й лікарні, пов`язані з релігійними організаціями, не будуть зобов'язані субсидувати витрати своїх співробітників з контролю над народжуваністю. Вони також не будуть зобов'язані направляти їх у відповідні медичні установи.

Проти реформи виступають представники Республіканської партії США, які наполягають, що вона дає надмірні повноваження державним структурам і порушує права американців на свободу вибору.