ігри з Блюзнірства на адресу Бога, крики, неприродні рухи - така поведінка одного з учнів у Красніку (Польща, Люблінське воєводство) налякала вчителів. Ще в школі за хлопця молився священик. А завершилася справа візитом до фахівця-екзорциста.

Що таке «неприродні рухи»? Хлопчик постійно погойдувався, сидячи за партою. Його привели в кабінет шкільного педагога, і там почалося: блюзнірства, крики чужим голосом, напружені вигинання тіла. Вочевидь ситуація була нетипова. За два дні все повторилося. Тільки вже з іншим учнем…

– Це могло бути пов’язане з іграми двох хлопчиків: вони бавились у «вихід з тіла», – каже о.Мечислав Пузевич, речник Люблінської курії. Інформацію про такі забави можна легко знайти в Інтернеті. Є навіть інструкції, як стати «живим трупом». – Історії про дивну поведінку внаслідок таких забав або після вживання наркотиків ми періодично чуємо, але останнім часом їх стало доволі багато, - інформує християнський портал КІРІОС, посилаючись на credo-ua.org

Про наслідки візиту до екзорциста курія не розповідає, оскільки це, зрештою, таємниця особи.

Ігри у «вихід з тіла» психологам знані. «В цьому немає нічого нового, – каже д-р Іреней Сюдем, психолог з Університету Марії Склодовської-Кюрі. – Скільки ж то разів по телевізору показують кіно про парапсихологічні штучки, а молодь - "експериментує"». Однак такі ігри можуть закінчитися трагічно. «Я знаю людей, що легковажно прийняли рішення піддатися невідповідній терапії на межі психології, парапсихології і навіть магії, – застерігає д-р Сюдем. – Я був би дуже обережний з такими забавами, бо це може викликати не тільки психічні хвороби, а й смерть».

Ординатор психіатричного відділу для підлітків із нейропсихіатричної лікарні Любліна д-р Зенона Качковська радить батькам бути уважними до своїх дітей. Зміни в поведінці зовсім не одразу означають одержимості, ані психічної хвороби. Буває, підлітки вживають різного роду «коктейлі»; і це вже стосується не тільки мешканців великих міст: лихо наркотичних засобів поширюється, зачіпає вже учнів малих - сільських шкіл. Тож, найперше, батьки мають виключити вплив на дитину таких речовин. А вже потім вдаватися до психолога.

Загалом, загроз набагато більше, ніж тільки те, що в Інтернеті, – каже капелан психіатричної клініки Любліна о.Тадеуш Лімінович. «Потрібно пам’ятати, що за кожним із таких випадків криється страждання». Молодь шукає «інших світів» в Інтернеті, бо не хоче мати справу з реальністю. Хтось пережив кризу почуттів або перебуває в періоді пригнічення. «Підніжок» від злого у світі чимало, і батькам треба бути уважними до своїх дітей.

Ситуацію з парапсихологічними іграми коментують інтернавти: «Я пробувала таке виходження з тіла. Коли засинала. І це мені вдалося. Але коли я хотіла «повернутися» до свого тіла, то була паралізована. Не могла вдихнути повітря ані поворушитися. Ви навіть не уявляєте, яких зусиль мені коштувало розплющити очі. Ця мить тривала цілу вічність. Більше я такого - вже ніколи й нізащо - не зроблю».