«Міжнародне співтовариство має схвалити діалог серед різних груп, а не плекати дух помсти. Підтримка однієї фракції проти іншої перетворить Сирію в новий Ірак. У такому разі християни заплатять високу ціну», - заявив Антуан Аудо, халдейський єпископ Алеппо. Про це ієрарх сказав після нападу минулої суботи, 11 лютого, на дві бази сирійських сил безпеки, в ході якого було вбито 28 людей.

 

Як головний торговий центр Сирії, місто Алеппо завжди було символом взаємопорозуміння та діалогу між християнами та мусульманами - шиїтами і сунітами. Протягом довгого часу місто стояло осторонь збройної боротьби, яка точиться майже по всій країні поміж військами повстанців і урядовими силами ще з лютого 2011 р. Проте напруга в місті посилилася впродовж кількох минулих тижнів. Після підриву одного автомобіля і Вільна сирійська армія (FSA), і режим президента Асада звинувачують одне одного в агресії. У Хомсі та інших містах, де активно діють повстанці, останніми днями поновилися артобстріли, - інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на sedmitza.

На зустрічі, яка відбулася в Каїрі 21 січня, представник країн - членів Ліги арабських держав (22-й член Ліги - Сирія, участь якої в організації наразі тимчасово призупинено) закликав до розгортання в Сирії сил ООН з підтримки миру та військ арабських країн.

Єпископ Антуан Аудо зазначає, що, незважаючи на клімат насильства і спалахи помсти, що відбувалися протягом минулих кількох місяців, жителі зберігають єдність не тільки в Алеппо, але також і в інших сирійських містах.

«Два християнина були вбиті в ході нападу, - зазначає єпископ. - Вони пішли в мечеть біля місця вибуху, щоб висловити свою солідарність мусульманам. Учора сотні людей з обох громад взяли участь у їх похороні».

Згідно з повідомленням єпископа, всі сирійці, незалежно від їх віросповідання, однаково страждають від збройного насильства і глибокої економічної кризи, яка охопила країну. «Санкції проти Сирії та атмосфера страху перервали майже всяку ділову активність, включаючи продаж продуктів харчування. Бідні родини страждають найбільше в ситуації, що склалася», - вказує владика Антуан Аудо.

За словами халдейського ієрарха, Церква «допомагає зубожілому населенню Алеппо, Дамаску і Хомса». Будучи главою сирійського відділення міжнародної католицької благодійної служби Caritas, єпископ Антуан Аудо працює в тісному контакті з іншими місцевими гуманітарними організаціями, щоб забезпечити їжею і медичною допомогою найбільш нужденних і знедолених.