Федеріко ЛомбардіОтець Федеріко Ломбарді, глава Залу Друку Святого Престолу і директор Ватиканського радіо, звернув увагу на те, що у Ватикані відбувається "витік інформації", що створює непорозуміння і неясність.

"У американської адміністрації був wikileaks, а тепер і Ватикан має свої leaks", - сказав отець Ломбарді, коментуючи ситуацію з документами різного типу і важливості, які створювалися в різні часи і в різних умовах.

Він зазначив, що протягом останнього часу в центрі уваги громадськості опинилися питання, пов'язані з економічною діяльністю Губернаторіата, правові та нормативні проблеми, або ті, "до яких людина з головою на плечах не буде ставитися серйозно, як, наприклад, новина про змову проти Папи", - повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на katolik.ru

Глава Залу Друку Святого Престолу назвав сумним фактом викрадення деяких документів, які створили непорозуміння. "Відповідальність за це лежить на обох сторонах. Тих, хто зберігає ці документи, і тих, хто їх використовує для цілей протилежних любові до істини", - підкреслив він.

"У певному сенсі існує давня людська і духовна мудрість, яка говорить про те, що коли відбуваються сильні атаки - це знак того, що справа стосується чогось дуже важливого", - підкреслив о. Ломбарді. Попри все, нападки на Церкву сприяють очищенню, оновленню і більш відповідальної діяльності, - зазначив священик. "Той, хто думає налякати Папу і його співробітників у цій діяльності, дуже помиляється", - сказав глава Залу Друку Святого Престолу.

Щодо численних дискусій про внутрішню боротьбу між кардиналами в контексті майбутнього конклаву, він нагадав, що протягом ХХ століття всі Папи, обрані на Престол св. Петра, були людьми знатними і володіли безперечними духовними якостями.

"Не викликає сумніву, що кардинали намагалися і намагаються вибрати того, хто заслуговує поваги народу Божого, і може служити людству в даний час великим моральним і духовним авторитетом", - сказав о. Ломбарді. Він зазначив, що дискусії на цю тему дуже часто залежать від морального рівня тих, хто їх провокує, і часто не є здатним бачити щось інше.