Чисельність християн в Ізраїлі зростає, але лише завдяки імміграціїХристиянське населення Ізраїлю зростає, навіть незважаючи на більш низький рівень народжуваності дітей у порівнянні з євреями і мусульманами. Це відбувається, перш за все, завдяки прибуттю в країну трудових мігрантів з-за кордону. При цьому для мігрантів-християн характерний високий рівень освіти (особливо серед молоді), показник якого майже дорівнює єврейській більшості. Все більш значним стає участь християн в житті країни, стверджує інформаційне агентство AsiaNews.

Дані, що відносяться до християнської громади Ізраїлю, представлені в недавньому звіті, підготовленому Центральним статистичним управлінням Ізраїлю, який був опублікований в зв'язку з Різдвяними святами.

Згідно з документом, сьогодні чисельність християн в Ізраїлі - близько 175 тисяч чоловік, що складає 2% від загальної чисельності населення. У 2017 році приріст населення християнської меншини досяг 2,2%, що помітно більше в порівнянні з 1,4% в попередньому році. На думку експертів, дане зростання пов'язане з прибуттям до Ізраїлю 597 мігрантів з Ефіопії, а не з ростом числа новонароджених в християнських родинах країни.

Згідно з територіальним розподілом, 70,6% християн живуть на півночі Ізраїлю. Місто з найбільшою християнською присутністю - Назарет (з населенням понад 22 тисяч чоловік), за ним слід Хайфа (з населенням трохи менше 16 тисяч чоловік),- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

Що стосується християнських шлюбів, то в 2016 році одружилися 782 пари; середній вік для чоловіків - 29,2 року, для жінок 25,6 року. У 2017 році число новонароджених християн досягло 2504: число дітей у віці до семи років на сім'ю становить 1,89, що є найнижчим показником серед ізраїльських громад. Середнє число дітей в єврейських сім'ях становить 2,39, у мусульман, найбільш плідних в Ізраїлі, - 2,83.

Набагато кращими є дані про освіту: 78,5% 12-річних християн Ізраїлю закінчили середню школу, яка забезпечує доступ до вищої освіти (для мусульман цей показник становить 59,5%, для єврейських учнів - 78,7%). За 2017/18 навчальний рік кількість учнів-християн в старших школах досягло 5 900, що становить 2,3% від загального числа. 73% продовжують навчання, 22,8% - стали випускниками, 3,3% отримали ступінь.

Освіта, охорона здоров'я і, перш за все, туризм, зокрема паломництво, є секторами, в яких члени християнської громади Ізраїлю найбільш часто знаходять собі роботу.