Вперше з 1923 року в Туреччині побудують церквуБудівництво нової сиро-яковитской церкви розпочнеться в Туреччині в лютому цього року. Про це повідомив 8 січня Бюлент Керімоглу, мер Бакіркьоя - стамбульського району, в якому зведуть храм.

Перед тим як оголосити про будівництво Керімоглу провів зустріч з митрополитом Сиро-яковитскої Церкви в Туреччині Юсуфом Джетіном, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Blagovest.

Будівництво займе не більше двох років, зазначив мер. Храм, розрахований на 700 віруючих, буде зведений в мікрорайоні Ешілкьой неподалік від міжнародного аеропорту імені Ататюрка.

Вперше про плани побудувати нову церкву згадав ще в 2015 тодішній прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу на зустрічі з представниками неісламських меншин. Однією з причин рішення влади стало значне зростання сиро-яковитскої громади Туреччини за рахунок біженців з Сирії.

Останнім часом турецьке керівництво проявляє велику увагу до життя сиро-яковитскої громади, в зв'язку з чим ряд коментаторів висунув гіпотезу про існування якогось плану зі створення духовного центру яковітів для Туреччини. Ще на початку конфлікту Сирії турки створили спеціальний табір на 4000 чоловік для християн-яковітів на території християнського анклаву в провінції Мардін.

На сьогоднішній день в Туреччині - в основному в передмістях Стамбула - живе близько 25 000 сиро-яковітів.