Понад 5 мільйонів філіппінців взяли участь у святі Чорного НазарянинаПонад п'ять мільйонів віруючих взяли участь у процесії зі статуєю Христа - Чорного Назарянина в столиці Філіппін. «Перенесення» статуї відбувається щороку 9 січня,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.

Девізом свята в цьому році стали слова: «Вірні Господу Ісусу Назарянину: вибрані для служіння Йому».

«Чорний Назарянин» - це дерев'яна статуя Ісуса Христа, що згинається під вагою хреста. За переказами, статуя набула чорний колір в ході пожежі на кораблі, під час якого вона дивом не постраждала.

Скульптуру привезли на Філіппіни в 1607 році з Мексики місіонери-августинці.

Сотні тисяч філіппінських католиків збираються на процесію, прагнучи доторкнутися до статуї, яка вважається чудотворною. Більшість учасників процесії йдуть вулицями Маніли босоніж, відзначає Christian Today.

«Перенесення» триває майже добу: процесія починається в парку Рісале в центрі Маніли і закінчується в церкві св. Івана Хрестителя в районі Кьяпо, в шести кілометрах від центру столиці.

За словами настоятеля церкви в Кьяпо монс. Ернандо Коронель, «головною темою свята Чорного Назарянина є поклоніння стражденному Христу, з яким філіппінці - багато з яких живуть в бідності і нестатках- ототожнюють себе».

У Своїй проповіді на святковій месі архієпископ Манільский кардинал Антоніо Тагле підкреслив: «Шанування Чорного Назарянина - це любов до Ісуса, а не фанатизм. Істинний шанувальник любить, тому що сама сутність шанування - це любов. А фанатик чіпляється за те, що дає цінність йому самому ».

Католики становлять близько 80% від 100-мільйонного населення Філіппін. Архіпелаг широко відомий своїми яскравими релігійними святами, серед яких процесія Чорного Назарянина є наймасовішою.

Як і в попередні роки, під час свята в Манілі були прийняті підвищені заходи безпеки.