Святий Престол представив свою офіційну команду з легкої атлетикиСвятий Престол представив свою офіційну команду з легкої атлетики. Презентація відбулася 10 січня 2019 року в Залі Печатки. Перші змагання для Athletica Vaticana пройдуть вже через кілька днів.

За угодою з Олімпійським комітетом Італії, команда стала частиною італійської легкоатлетичної федерації. Це дає доступ до участі в офіційних змаганнях, медичного і тренерського ресурсів. У найближчих планах у легкоатлетів участь в Іграх малих держав Європи і в Середземноморських іграх.

Зараз в команду входять близько 60 осіб, серед яких священики, гвардійці, адміністративні працівники, в тому числі 62-річний співробітник Апостольської бібліотеки. На презентації вони присутні в темно-синіх спортивних костюмах з гербом Святого Престолу.

Команда створена в рамках загальної політики Святого Престолу з просування спорту як способу діалогу і шляхів до досягнення миру і солідарності. Головним її пріоритетом буде участь в змаганнях, що мають культурне та символічне значення, а не досягнення високих результатів.

Голова команди, монсеньйор Мельхіор Санчес де Тока-і-Аламеда, з Папської ради з культури, зазначив, що у Ватикані завжди мріяли побачити прапор Святого Престолу на відкритті Олімпійських Ігор.

В майбутньому Ватиканська збірна планує вступити до Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ).

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.