Папа до руху «Pax Christi»: Виховувати до миру і прямувати шляхом роззброєнняПід час зустрічі з радниками міжнародного руху за мир «Pax Christi» (Христовий мир) Папа Франциск вказав на важливість виховання до миру молодих поколінь, місії Церкви у поширення миру та вдосконалення мистецтва посередництва.

В суботу, 12 січня 2019 р., вранці, Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції радників міжнародного католицького руху за мир «Pax Christi». В інтерв’ю для VaticanNews Президент руху архиєпископ Джованні Рік’юті розповів про те, що учасники зустрічі розповіли Святішому Отцеві про історію руху за мир, про його внесок у виховання до миру у школах, в’язницях та, насамперед, виховно-виправних закладах для неповнолітніх. Обговорювалися також такі питання як роззброєння, неготовність Італії підписувати Договір про заборону ядерної зброї, збройні конфлікти в Сирії й Палестині та страждання дітей в цих контекстах.

Виховання до миру

Спілкуючись із представниками «Pax Christi», Наступник святого Петра наголосив на важливості проектів, що виховують дітей та підлітків до миру, бо вони часто піддаються впливові жорстокої ментальності. Він закликав членів руху за мир і надалі докладати зусилля у виховання і свідчення миру.

Мужній заклик до роззброєння

За словами Президента «Pax Christi», учасники зустрічі вказали на те, що Церква відіграє дуже важливу роль у заклику до роззброєння. Він зазначив, що в цьому контексті Папа пригадав своє нещодавнє звернення до Дипломатичного корпусу, акредитованого при Святого Престолу, в якому він чітко зазначив, що «використання і володіння ядерною зброєю є неморальним». Святіший Отець підкреслив, що Церква мужньо повинна проповідувати мир, не боячись прямувати проти течії.

Мистецтво посередництва

Під час зустрічі Святішого Отця з радниками руху «Pax Christi» йшлося також про відповідальності урядовців та громадян у будуванні миру. З цього приводу, за словами архиєпископа Джованні Рік’юті, Папа закликав присутніх вдосконалюватися в мистецтві посередництва і навчати його інших, бо конфлікти можна подолати тільки завдяки посередництву. Як розповів ієрарх, Святіший Отець вжив у цьому контексті іспанське слово «compromiso», що хоча і звучить подібно до слова компроміс, має інше значення – «зобов’язання», що вказує на встановлення взаємостосунків, посередництво і шукання спільності для того, аби подолати конфлікти. 

Будівничі миру «Pax Christi»

Міжнародний католицьких рух «Pax Christi» зародився у Франції в 1945 році. На початку його основна мета полягала у молитві і примиренні. Перша акція руху була спрямована на примирення французів та німців після другої світової війни. В 60-х роках минулого століття рух за мир поширився по всіх Західній Європі. Енцикліка святого Папи Івана XXIII «Pacem in Terris» (1963), в якій наголошувався взаємозв’язок миру із справедливістю і пошаною людських прав, вагомо позначила діяльність руху і стала його натхненням. В енцикліці «Populorum Progressio» (1967) Папа Павло VI пов’язав тему миру з розвитком народів. Ці два документи надихнули рух «Pax Christi» включити до сфери своєї діяльності проекти, що сприяють справедливості і солідарності.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.