Ватикан і Польща спільно випустили поштову маркуВатикан і Польща спільно випустили поштову марку. Подію приурочили до 100-річчя відновлення дипломатичних відносин між Святим Престолом і Польською Республікою.

Поштова марка гідністю 1,15 євро або 5 злотих була випущена в двох варіантах: з написами італійською і польською мовами. На ній розташовані портрети Юзефа Пілсудського і Папи Бенедикта XV на тлі Бельведерского палацу у Варшаві і базиліки св. Петра у Ватикані.

У верхній частині марки є напис: "100-річчя відновлення дипломатичних відносин між Святим Престолом і Польщею", по боках від якого знаходяться зображення державних гербів.

Марка була розроблена італійським художником Стефано Морі. Емісія запланована на 29 березня 2019 р

Історія дипломатичних відносин між Святим Престолом і Польщею починається в 1555 році, коли до Варшави прибув перший офіційний дипломатичний представник Папи в ранзі нунція. На початку ХVII ст. між сторонами був укладений перший конкордат, але в результаті трьох поділів Речі Посполитої держава перестала існувати. У 1918 р Польща відновила незалежність, а в 1919 році і дипломатичні відносини зі Святим Престолом.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.