Папа Франциск записів спеціальне відео-послання, присвячене першій річниці підписання документа про мир між Північною і Південною Кореєю. Його розмістили в інтернеті 27 квітня 2019 р

"Я радий направити сердечні вітання з нагоди першої річниці підписання Пхамунжомської декларації про мир, процвітання і об'єднання Корейського півострова. Нехай це свято принесе всім надію, що майбутнє, засноване на єдності, діалозі і братерській солідарності дійсно можливе. Через терплячі і наполегливі зусилля, прагнення до гармонії і злагоди зможе подолати розкол і протистояння. Я молюся, щоб річниця Пхамунжомської декларація принесла нову еру миру для всіх корейців ", - сказав понтифік в своєму відео-зверненні, запевняючи в молитвах про Боже благословення для жителів Корейського півострова.

Рік тому лідери КНДР і Південної Кореї Кім Чен Ин і Мун Чже Ін стали першими за 65 років главами двох корейських держав, які провели офіційну зустріч. За підсумками історичних переговорів, які відбулися на прикордонному пункті Пханмунжом, вони підписали декларацію.

На Корейському півострові більше ніколи не буде війни, почалася нова епоха миру; Південна Корея і КНДР припиняють будь-які ворожі дії у відношенні один до одного, йдеться в тексті. Також в декларації обидва лідери підтвердили свій намір щодо повної денуклеаризації на Корейському півострові, ліквідацію всіх засобів пропаганди, відновлення зустрічей сімей, розділених Корейською війною, рішення інших гуманітарних проблем регіону. 

 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Хорватія на море