В Алеппо знову відкрився мелькитський кафедральний соборПісля восьми років руйнівної війни в сирійському місті Алеппо був знову відкритий кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, що знаходиться в введенні Греко-Мелькитської Католицької Церкви.

23 квітня урочисту Месу очолив Патріарх Антіохійський Юссеф Абси; за словами ієрарха, відкриття собору стало «символічним жестом і добрим знаком того, що Сирія знову стане прекрасною і повною життя».

У богослужінні взяли участь мелькитський архієпископ Алеппо монс. Жан-Клеман Жанбар і апостольський нунцій в Дамаску кардинал Маріо Дзенарі, який від імені Святійшого Престолу привітав помісну Церкву з відкриттям собору, а також висловив подяку за реконструкцію храму після військового конфлікту.

«Крім компенсації матеріального збитку культових будівель, Церква в Сирії прагне заповнити духовний збиток, нанесений громадам віруючих», - підкреслив кардинал Дзенарі, відзначаючи також знаки надії, пов'язані з відкриттям собору в Алеппо: серед них - відродження мирного співіснування різних етнічних груп і релігійних конфесій , складових складну сирійську мозаїку.

Програми по відновленню храмів в Сирії можуть також розраховувати на підтримку Папського фонду «Допомоги Церкві в потребі», який виділив 1 млн 800 тисяч євро на 32 проекти; ця допомога охоплює також відновлення будинків багатьох переміщених християнських сімей. Тільки в 2018 році був завершений 121 проект на загальну суму близько 7 млн ​​євро. Крім того, Папський фонд виділив кошти на надання медичної допомоги для більш ніж семисот чоловік.

За інформацією благодійного фонду, в 120 з 300 сирійських парафій було частково або повністю зруйновано принаймні одна будівля (церква, школа, дитячий сад, парафіяльна структура). В результаті військових дій в країні були знищені або серйозно пошкоджені майже 6.000 будинків християнських сімей.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.