Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Святий Престол до буддистів: разом захищати гідність жінок«Буддисти та християни: сприяймо гідності та рівності прав жінок та дівчат», – такою є тема привітання з нагоди буддійського свята Весак від Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу, яке було оприлюднене в суботу, 11 травня 2019 року.
 

«Дорогі друзі буддисти,

1. Від імені Папської Ради з питань Міжрелігійного Діалогу хочу скласти вам найщиріші привітання, з побажаннями та молитвою, з нагоди відзначення свята Весак. Нехай воно принесе радість та мир усім вам, вашим сім’ям та спільнотам.

2. Цього року наше послання натхнене Документом про загальнолюдське братерство задля всесвітнього миру і спільного співжиття, підписаним 4 лютого 2019 року в Абу-Дабі Папою Франциском та Шейхом Ахмадом Аль-Таїбом, Великим Імамом Аль-Азгар. Цей текст містить звернене до людей на кожному місці наполегливе заохочення сприяти гідності жінок та дітей.

3. Повчання Ісуса та Будди пропагують гідність жінки. Як буддизм, так і християнство навчають, що жінки та чоловіки мають однакову гідність, і вони відіграли важливу роль у сприянні жінці. Жінки буддистки та християнки зробили важливий внесок у наші релігійні традиції та у суспільство загалом. З іншого боку, не можна заперечувати, що жінки часто є об'єктом дискримінації та жорстокого поводження. Іноді, релігійні наративи використовуються для того, щоб представити жінку як нижчу від чоловіка.

4. В наші дні насилля супроти жінок та дівчат є глобальною проблемою, яка завдає удару третині всесвітнього жіночого населення, і якій сприяють ситуації конфліктів, пост-конфліктів та примусових переміщень. Жінки та дівчата є особливо вразливими у питаннях торгівлі людьми та сучасного рабства, що є формами жорстокості, які негативно і часто безповоротно позначаються на їхньому здоров’ї. Аби протистояти цим проявам несправедливості, життєво необхідно визнати за жінками дівчатами доступ до навчання, рівності у заробітній платні, права на спадковість та приватну власність, заповнити прогалину представництва у політиці, уряді та прийнятті рішень, вирішити питання подружнього посагу, і так далі. Про сприяння рівності гідності та прав жінок потрібно роздумати також у міжрелігійному діалозі, у якому повинні брати участь більше жінок, в той час, як сьогодні кількість чоловіків переважає. 

5. Дорогі друзі, є невідкладними дії на захист жінок та забезпечення їхніх фундаментальних прав і їхньої свободи. Як зазначається у Документі про братерство: “Вкрай необхідною є потреба визнати право жінки на освіту, на працю, на здійснення її політичних прав. Крім того, необхідно трудитись, щоб визволити її від історичного та соціального тиску, що суперечать принципам своєї віри і людської гідності. Необхідно також захищати її від сексуального визискування і від того, аби її трактували як товар або засіб задоволення чи фінансової вигоди. Тому, повинні бути припинені всі нелюдяні практики і вульгарні звичаї, які принижують жіночу гідність, і слід працювати над зміною законів, які заважають жінкам повноцінно втішатися своїми правами”.

6. Особливу відповідальність за заохочування своїх послідовників сприяти гідності жінок та дівчат і захищати їхні фундаментальні права несуть ті, які мають владу та займають відповідальні посади. Аналогічно, ми повинні попередити наших братів і сестер про небезпеку, притаманну гендерній ідеології, що заперечує відмінності і взаємність між чоловіками і жінками. Сприяючи гідності та рівності жінок і дівчат, ми також хочемо пропагувати та захищати інститут подружжя, материнства та сімейного життя.

7. Дорогі друзі буддисти, докладімо всі зусилля, необхідні для зростання в наших родинах, спільнотах та інституціях оновленої пошани до центральної ролі жінок у нашому світі та трудімось, щоб було остаточно відкинуто будь-які форми несправедливої дискримінації супроти людської особи. У цьому дусі, ще раз бажаємо вам повного миру та радості свята Весак!».

+ Міґель Анхель Аюсо Ґіхот, M.C.C.J.
Секретар Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу

(Переклад: о. д-р Теодосій Грень, ЧСВВ)

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.