Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

У Вільнюсі вшанували пам'ять українського вченого о. Якова ГоловацькогоУ Вільнюсі відбулися заходи з вшанування пам’яті видатного українського вченого Якова Головацького (1814-1888), освячення його могили та пам’ятника та відновлених завдяки зусиллям української громади у Вільнюсі та фінансової підтримки Української держави

10 травня 2019 р. у  Вільнюсі за участі Посольства України в Литві, української громади м. Вільнюса та прочан з України відбулися заходи з вшанування пам’яті видатного українського вченого о. Якова Головацького.

Розпочалось вшанування о. Якова Божественною Літургією у храмі Пресвятої Трійці м. Вільнюса, що при василіянському монастирі. У молитві взяли участь парох храму о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, о. Павло Яхимець, ЧСВВ з Івано-Франківського монастиря та о. Йосафат Бойко, ВС, який прибув із групою прочан з України.

Після завершення богослужінь присутні взяли участь у церемонії покладання квітів та освячення могили та пам’ятника Якову Головацькому. Заходи відбулися з нагоди 131-ої річниці від дня його смерті.

Довідка: Яків Головацький – відомий український лінгвіст, етнограф, історик, перекладач, фольклорист, поет, священик УГКЦ, громадський діяч, Ректор Львівського університету та співзасновник національно-патріотичного об’єднання галицької інтелігенції «Руська трійця». Яків Головацький народився на Львівщині 17 жовтня 1814 р.; помер 13 травня 1888 р. та був похований на Єфросинівському кладовищі у Вільнюсі.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на osbm.lt.ua