Естонець хотів вивезти зі Львова стародрук 1897 року9 серпня, у Міжнародному аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького громадянин Естонії здійснив спробу вивести стародрук.

Для митного контролю естонець обрав смугу спрощеного контролю «зелений коридор», проте під час огляду багажу в багажному відділенні аеропорту за допомогою технічних засобів митного контролю було виявлено книгу «Житія Святих» в сильно пошкодженому стані, видання 1897 року.

Оскільки громадянин Естонії формою проходження митного контролю обрав смугу з проведенням спрощеного митного контролю, своїми діями він заявив про відсутність у нього предметів та товарів, що підлягають обов’язковому декларуванню та потребують дозвільних документів, а саме: свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей у відповідності до законодавства України. Таким чином його дії мають ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 471 Митного кодексу України.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил. Книгу вилучено та направлено на експертизу для встановлення її історичної та культурної цінності

Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на zik