Статистика: у Польщі працює 19 538 черницьЗгідно з даними Конференції настоятельок жіночих релігійних громад, опублікованими до Дня богопосвяченого життя, що відзначається 2 лютого, у Польщі близько 20 тис. черниць служать у благодійній, освітній, медичній та видавничій сфері.

У жіночих чернечих орденах Польщі, за станом на 1 січня 2013 року, налічується 19 538 сестер.

Наведена статистика не включає нові релігійні ордени, які нещодавно з'явилися в Польщі або за кордоном. В даний час їх налічується близько 40, і в них трудяться більше 300 сестер. Крім того, 2174 польських монахинь працюють за кордоном в 552 місіях: 401 сестри - в східних країнах і 1221 сестри - в західних країнах.

Найбільша кількість установ, які перебувають у віданні черниць, складають притулки, яких налічується 344.

Значущою є праця у сфері католицької освіти: монахині викладають у гімназіях, середніх школах для обдарованих дітей, початкових школах, спеціалізованих школах, технікумах.

Турботою сестер охоплені 42 дитячих будинки, 4 опікунських установи. Польські черниці ведуть роботу по організації будинків для одиноких матерів і їдалень для бідних. Під опікою сестер більше 100 соціальних будинків для дорослих і для дітей. Працює 41 будинок для престарілих, який не отримує ніяких державних субсидій. Сестри опікуються реколекційними будинками.

Крім того, монахині беруть участь у парафіяльному житті Церкви через допомогу в катехизації та щоденної турботи про громаду.

«Найважливішим аспектом служіння Богові і людям - як у Церкві, так і в світі, є молитви, покаяння і співчуття», - підкреслює Конференція настоятельок жіночих релігійних громад.

   До слова кажучи, Литовська конференція єпископів також підготувала статистику про стан релігійних орденів у місцевій Католицькій Церкві за минулий рік. 

     Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на KATOLIK.