Далай-лама

Деякі висловлення Далай-лами проти зміни релігійних переконань і роботи місіонерів спричиняють непорозуміння і спротив серед багатьох християн. Намагаючись засудити випадки, коли перехід з однієї релігію в іншу, мовляв, спричиняв "погані наслідки", релігійний лідер тибетського будизму сказав, що він проти змін релігії.

Його позиція може бути розцінена як підтримка політики, зокрема, радикальних індуїстських груп і певних законів, що забороняють зміну релігії в деяких штатах Індії.

А от кардинал Освальд Граціас, архієпископ Індії, який особисто знає Далай-ламу, наголосив, що свобода у виборі релігії є одним з основних людських прав і не може бути придушеною для зручності.


Відвідуючи Коледж святого Сав'єра в Мумбаї, Далай-лама провів лекцію на тему “Етика: навчання серця і душі”, під час якої сказав: “Мені не подобається зміна віри. Обидві конфесійні спільноти — та, до якої навернулись, й та, яку покинули, починають боротися”.

Це вже не вперше Далай-лама говорить подібні речі стосовно цього питання. Минулого листопада в Християнському університеті в Бенґалурі він озвучив схожу думку: з одного боку, він говорив про релігійну свободу, а, з іншого, — казав, що слід уникати переходів у іншу релігію.

Дуже ймовірним є те, що лідер будистів просто хоче застерегти від тих переходів у нову релігію, які призводять до маніпулювання людьми, обіцянками фінансових переваг або примушування змінити віру насильницьким шляхами. Але багато католиків Мумбаю говорять про те, що його твердження схожі на ті, які проголошують індуїські екстремісти, котрі, спекулюючи на тему т. зв. "негативних наслідків" зміни віри, засуджують будь-які переходи в інші релігії. В окремих штатах Індії вже є закони, що забороняють зміну віри. 

 Кардинал Освальд сказав наступне: "Я зустрічався з Далай-ламою декілька разів за певних обставни — і, я думаю, що він - щира людина. Мабуть, все, що Далай хотів сказати, — це те, що краще не створювати зайвих проблем собі й близьким".

Настя Рудська для християнського порталу КІРІОС.