Польські християни підписали історичний  документ про захист довкілляВперше в історії польських християн - усі представники екуменічного собору, який відбувся в Польщі, разом із президентом Конференції польських єпископів, підписали документ про охорону довколишнього середовища.

Цей документ має форму листа і містить водночас деякі загальні богословські твердження й більш практичні поради. Він запрошує своїх читачів, які є співучасниками процесу Божого творіння, переоцінити своє ставлення до довкілля, - інформує ICN.

Лист підкреслює важливість зв'язку між пасхальною містерією Христа й цією необхідною зміною способу життя. Також вказані деякі сфери неодмінної пильності на політичному та особистому рівнях. Уряд та місцеві органи влади закликаються прийняти оновлений почин у чотирьох галузях: захоронення відходів, охорона лісового господарства і біорізноманіття, переробка й збереження їжі та міжнародна морська політика.

Документ звернений до всіх християн із проханням обдумати своє відношення до споживання. Автори документу звертають увагу на велике значення позитивного ставлення до економії енергії та переробки сміття. Лист закінчується такими словами: “Навіть незначні, але щоденні, вчинки допоможуть зберегти все живе, - як читаємо в першій книзі Біблії: “I те, що Бог створив, було добре”.

Документ підписали: Президент Конференції єпископів Польщі, православний митрополит Варшавський і всієї Польщі, єпископи протестантських церковних спільнот - баптистів, лютеран, методистів та реформатів.

Настя Рудська для християнського порталу КІРІОС.