Взяття Христа під Варту - картина КараваджоПредставниця дублінської галереї виступила із заявою, що викрадена в Одесі і знайдена в Берліні картина "Взяття Христа під варту", зовсім не належить пензлю знаменитого художника Караваджо, а є всього лише майстерно виконаною копією майстра, який не намагався когось обдурити, а тренував свою майстерність.

Зазначимо, що одеськукартину "Взяття Христа під варту" або як ще її прийнято називати "Поцілунок Юди", довший час вважали копією дублінської, але в 1950-х роках мистецтвознавець Ксенія Малицька встановила, що картина також належить пензлю Караваджо. Більше того, датою створення одеського полотна в ЗМІ називався 1573 і 1598 (ірландський Караваджо датується 1602 роком).

Пригадуємо, що полотно "Взяття Христа під варту" було викрадено з Одеського музею західного і східного мистецтва в ніч на 1 серпня 2008 року. Його оцінювали в $ 100 млн. У червні 2010 року картина була виявлена в Німеччині. Німецька поліція затримала одного росіянина та трьох українців, при намаганні продати полотно. В Україні у цій справі затримали 20 осіб, яких підозрюють в сприянні банді викрадачів витворів мистецтва. Злодії серйозно пошкодили картину, невдало склавши її, полотну потрібна реставрація.