Серіал про Ісуса

Телеканали «Аль-Манар» та Національна широкомовна мережа (NBN), пов'язані з ліванським рухом Хезболла, повідомили, що припиняють показ 17-серійного фільму про Ісуса Христа під назвою «Месія», повідомляє «The Сhristian Post». У серіалі Ісус зображується через призму мусульманських уявлень про Нього. Іслам вчить, що Він був пророком, але не визнає Його Сином Божим і не вірить, що Він був розп'ятий та Воскресший.

Показ програми було приурочено до початку священного для мусульман місяця Рамадан, але майже відразу ж під тиском християн, які обурено протистували, було відмінено. 

Телекомпанії пояснили, що вони не хочуть посилення міжетнічної та міжрелігійної напруженості через фільм і припиняють показ з поваги до християн Лівану.  

Християни, які становлять значну частину населення Лівану, заявили, що трактування образу Христа в серіалі суперечить їх вірі, і організували на знак протесту сидячий страйк біля католицького центру в Бейруті. 

Архієпископ Бечар ель-Раї (Bechara el-Rai) розкритикував серіал за «неповага до Ісуса, Церкви і Християнства», повідомляє Associated Press. 

Зміст серіалу «Месія» базується на Корані і апокрифічному «Євангелії від Варнави», згідно з яким Ісус нібито не був розп'ятий, а значить, і не воскрес. 

Спочатку серіал «Месія» був створений у вигляді повнометражного фільму в Ірані в 2008 р. Пізніше був адаптований під телевізійний формат і переведений на арабську мову.