Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Кондак 1
Обраного світильника, що темряву ідолослужіння в державі Руській розігнав і світлом божественної віри її просвітив, хвалимо тебе, святий рівноапостольний княже Володимире: ти ж, що завжди сміливо стоїш перед Царем царів, не переставай молитися за спадок твій і твоїми молитвами охороняй нас від усякої біди і лиха, щоб ми з розчуленням вдячно взивали до тебе:
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Ікос 1
Творець ангелів і людей, Який у Своїй владі поклав часи і літа, і долю царств і народів влаштовує, коли благозволив покликати народ руський з темряви ідолослужіння до світла істини і правди вічної, поставив тебе, благовірний княже, благовісником і звершителем цієї всеблагої волі своєї. Тому, дякуючи Творцеві й Спасителю нашому, славимо Тебе, як великого обранця Божого задля спасіння нашого, і з радістю взиваємо:
Радуйся, рівноапостольний, премудрим провидінням наперед обраний для просвітлення народу руського;
Радуйся, пророкований первозванним Апостолом на горах Київських.
Радуйся, преславний сосуде Божественної Благодаті, дарований державі твоїй;
Радуйся, предивний кореню, з якого на землі нашій проросло велике дерево правовір'я.
Радуйся, бо через тебе ім'я Господнє прославляється в усіх краях слов'янських;
Радуйся, бо і твоє преславне ім'я з любов'ю оспівують усі пра­вославні.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 2
Бачачи марноту бездушних ідолів та оману диявола, якою він ловить людей, що в темряві перебувають, у тенета беззаконня і чуючи про святих першомучеників руських за Христа, Федора і юного Івана, які говорили безбожним мучителям: ваші боги не є боги, а дерево, що нині пробуває, а завтра згнило, єдиний є Бог істинний, що сотворив Небо і землю; тоді запа­лився ти серцем, щоб знайти і пізнати Цього Єдиного Істинного Бога, Якому поклоняється усяке коліно Небесних, земних і підземних, безперестанно співаючи: Алилуя.

Ікос 2
Розум Всевишній осінив тебе, коли постали перед тобою різновірні проповідники, і ти намагався не бути спійманим у тенета лжевчення, але знайти віру істинну і спасительну. Тому ми ублажаємо тебе так:
Радуйся, премудрий просвітителю народу руського;
Радуйся, бо ти богопросвітлений розум придбав.
Радуйся, бо ти посоромив хитрощі й оману лжевчителів;
Радуйся, бо ти мудро зрозумів слова життя вічного у словах мудреця істинного.
Радуйся, променю божественного світла посеред темряви лжевір'я;
Радуйся, стіно непорушна посеред бурі язичницьких похотей.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 3
Навчений силою згори, послав ти мужів вибраних у чужі країни, щоб вони побачили і випробували, як інші народи служать Богу і як ділами своїми засвідчують віру свою; і вони, усе добре випробувавши, дійшли до Царгорода, де, бачачи благоліпне звершення Божественного священнодійства, уявляли, що вони вже стоять не на землі, а на Небі, і зі зворушенням серця віддали хвалу Господеві, взиваючи: Алилуя.

Ікос 3
Маючи тверде впевнення у серцях своїх, що віра греко-східна воістину є православна і що її священнодійства найвеличніші, послані тобою мужі, повернувшись на свою батьківщину, сповідали усе це перед тобою і перед твоїми старійшинами і сказали: кожен, хто пізнав солодке, не бажатиме гіркого, так і ми не можемо залишатися тут і служити ідолам. І прийнявши цю звістку, ти запалився бажанням до віри істинної. А тому ми величаємо тебе так:
Радуйся, бо ти прислухався до голосу Божественної Благодаті;
Радуйся, бо ти старанно йшов слідом за натхненням Духа Святого.
Радуйся, бо своїх радників ти зробив мудрими;
Радуйся, бо всіх людей своїх ти привів до істинної віри своїми порадами.
Радуйся, бо ти старанно шукав прекрасну перлину - Христа;
Радуйся, бджоло трудолюбива, що мудро знайшла квіти, в яких солодкий мед істини і спасіння.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 4
Буря сумнівів і вагань не захитала тебе, коли треба було тобі пізнати віру істинну, православну, але одразу ж ти побажав прийняти святе хрещення з усією державою твоєю, щоб разом із нею, як батько з дітьми своїми, достойно співати Богові: Алилуя.

Ікос 4
Почувши слова про віру істинну, бояри і старійшини згадали праматір твою, святу княгиню Ольгу, яка прийняла святе хрещення у Царгороді, і сказали: якби не була правдивою віра ця, не прийняла б її наймудріша між жонами. А тому і ми, завжди згадуючи премудру Ольгу, з вдячністю взиваємо до тебе:
Радуйся, бо ти зберіг божественне насіння, яке посіяла у серці твоєму блаженна праматір твоя;
Радуйся, бо ти наслідував її святі заповіти.
Радуйся, бо ти побачив у ній зорю спасіння народу твого;
Радуйся, сонце, що зійшло слідом за зорею тією.
Радуйся, світло, що просвітило твоїх старійшин;
Радуйся, бо ти привів до Христа всіх людей твоїх.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 5
Бажаючи отримати боготкану одежу святого хрещення, ти став думати, звідки і яким чином узяти стільки пастирів і вчителів, щоб вони просвітили всіх людей з тобою, і як узяти собі дружину, випробувану у святій вірі, добру будівничу дому твого, а дітям твоїм матір у Христі, порадницю ж усім у благочесті, і коли всього цього ти зажадав, дух твій привів тебе до країни грець­кої, де вірні з давніх літ благочесно співають Богові: Алилуя.

Ікос 5
Царі грецькі, побачивши, що вся країна твоя у темряві перебуває, знехтували тобою, бо ти служив ідолам, але, будучи переможеними тобою і дізнавшись про твою тверду волю прийняти святе хрещення і всіх людей твоїх привести до Христа, сповнилися радістю і віддали тобі сестру свою Анну за дружину, пастирів і вчителів народу твоєму. Тому і ми, завжди радіючи святому цьому шлюбові твоєму, співаємо тобі:
Радуйся, бо тебе навідав Схід звище;
Радуйся, бо зірка Всевишнього привела тебе до Сходу, де Премудрість сотворила собі дім і утвердила сім стовпів, сім соборів вселенських, які утвердили віру Христову в усьому світі.
Радуйся, бо це є віра апостольська, ця віра вселенну всю утвердила;
Радуйся, бо від чистого джерела ти прийняв чисте вчення Христове.
Радуйся, добрий наставнику дому твого і дітей твоїх;
Радуйся, премудрий наставнику всього народу твого.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 6
Пастирі й учителі, яких ти, всехвальний княже, прийняв від царів грецьких, щоб вони напоювали всю країну твою вченням божественним, зі старанністю йшли на труди свої, з вдячністю співаючи Господу Богу, Який покликав народ твій до спасіння: Алилуя.

Ікос 6
Дивне і духовне світло осяяло затьмарені сліпотою очі твої, і в душі твоїй засяяло світло Благодаті, коли, просвітившись Божественним хрещенням, вийшов ти зі святої купелі й, відчувши її, з радістю вигукнув: нині пізнав я Бога істинного. Тому ми ублажаємо тебе так:
Радуйся, світильнику, у темряві язичництва запалений вогнем Божественної Благодаті;
Радуйся, благовіснику світла Христового, що відкрив затьмарені очі й серця народу твого.
Радуйся, бо духовними очима твоїми ти передбачив Боже провидіння про державу твою;
Радуйся, бо ти до кінця намагався, щоб і всі люди твої просвітилися в ній.
Радуйся, богосвітла главо князів руських;
Радуйся, найславніша окрасо й похвало Церкви Христової.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 7
Бажаючи просвітити божественним хрещенням народ руський, перше повелів ти синам і вельможам твоїм, щоб усі люди, йдучи слідом по стопах їхніх, з доброю волею приступили до святого хрещення, благочесно взиваючи Богові: Алилуя.

Ікос 7
Життя твоє після святого хрещення явило тебе новим творінням у Христі, бо спочатку ти поклонявся ідолам, а потім завжди наслідував віру Христову, і полюбив ти лагідність і милосердя, стриманість і цнотливість, і все життя за Господніми заповідями. А тому, дивуючись такій добрій зміні, ми благочесно взиваємо до тебе:
Радуйся, бо росою Святого Духа ти погасив у собі полум'я пристрастей;
Радуйся, бо вогнем Божественної Благодаті ти зігрів усі помисли і всі почуття твої.
Радуйся, бо ти полюбив оселі Господні, церкви святі більше за всі земні оселі;
Радуйся, бо службу Божественну і Христове вчення ти знайшов найдосконалішими від усіх діянь і вчень.
Радуйся, бо в собі ти показав усім людям приклад нового життя;
Радуйся, сиріт і вбогих добрий кормителю і попечителю.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 8
Дивне і радісне видіння було, коли безліч чоловіків і жінок, юнаків і дів і незлобивих немовлят з радістю йшли до річки Дніпра, немов до Йордану, де вони хрестилися в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, а священики на березі підносили тайнодіючі молитви і співали Господеві пісню: Алилуя.

Ікос 8
Увесь ти був охоплений невимовною радістю, достоблаженний князісе, бачачи, як люди твої приймають хрещення, і з розчуленим серцем, віддавши хвалу Спасителеві Богу, ти щиросердно благав Його, щоб Він зглянувся на новопросвітлених людей Своїх, утвердив їх у вірі й благочесті і щоб прославив ім'я Своє у землях Руських. Тому, згадуючи преславну і найрадіснішу цю подію, ми приносимо тобі ці подячні й похвальні пісні:
Радуйся, причино спасіння незчисленних душ у землі твоїй;
Радуйся, невичерпне джерело благословень і милостей Божих до народу твого.
Радуйся, добрий садівнику, що насадив сад божественної віри у царстві твоєму;
Радуйся, поточе насолоди, що напоїв водою благочестя людей твоїх.
Радуйся, бо віру божественну прославив ти, оману ж ідольську ти посоромив;
Радуйся, бо Цар царів дарував тобі мудрість Соломонову, лагідність Давидову, ревність Ілліну, правовір'я апостольське.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 9
Усе єство ангелів, охоронців роду людського, прославило тебе, благовірний княже, коли ти повелів батькам і матерям віддавати дітей своїх у навчання книжне, щоб і вони розуміли, у що вірують, і щоб пізнали, як життя своє добре по вірі проводити. Тому і нині поглянь на дітей, що навчаються Божественних писань, і на батьків і матерів їхніх; пастирів же і вчителів, що допомагають їм у навчанні, благослови, зміцни і настав їх у трудах їхніх, щоб вони зростали у вірі істинній і в доброму житії, співаючи Богові: Алилуя.

Ікос 9
Мудреці велемовні не можуть достойно зобразити велич благодіянь, дарованих тобою, княже, землі твоїй; бо ти приніс їй божественну віру і визволив її від темряви язичництва та вічної загибелі, відкрив їй шлях до істинного просвітлення, до спасіння і земного благоденства. Тому з вдячністю благочесно ми взиваємо до тебе:
Радуйся, могутності й слави держави Руської засновнику;
Радуйся, бо ти насадив у ній істинне просвітлення і благочестя.
Радуйся, бо в народі твоєму ти викоренив язичницьке марновірство і лихі звичаї;
Радуйся, бо ти знищив ідольські капища та ідолів.
Радуйся, будівничий святих храмів;
Радуйся, бо ти став подібним до рівноапостольного царя Константина.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 10
Бажаючи спасти від вічної погибелі царство твоє, що гинуло в безодні ідолослужіння, узяв ти на себе великі труди і турботи, обходячи міста і села землі твоєї і посилаючи всюди пастирів духовних, щоб божественною вірою і святим хрещенням людей твоїх просвітити та навчити їх єдиному істинному Богові співати: Алилуя.

Ікос 10
Стіною міцною був ти для землі своєї у всі дні життя твого проти ворогів її й причиною благоденства і слави її; будь і нині захисником незборимим від ворогів видимих і невидимих і помічником у бідах і скорботах нам, що з любов'ю взивають до тебе:
Радуйся, найчуйніший пастирю народу руського;
Радуйся, наймилосердніший батьку сиріт і стражденних.
Радуйся, скорий помічнику тим, хто вічного спасіння й істинного просвіщення шукає;
Радуйся, славо і радосте землі твоєї.
Радуйся, повсякчасний помічнику у багатотрудному ділі управління народом;
Радуйся, могутній поборнику у боротьбі воїнства нашого.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 11
Пісню похвали прийми від нас, угоднику Божий, скруши своїми молитвами всіх ворогів наших, насади православну віру серед народів невірних, що не знають істинного Бога, викорени в ньому всі єресі й розколи, щоб усі вірні єдиними устами і єдиним серцем славили Бога, співаючи Йому: Алилуя.

Ікос 11
Світлосяйне світило, що просвіщає своїм сяйвом усю країну твою, ти є, достохвальний княже Володимире, розганяючи темряву ідолослужіння і показуючи шлях до істинного просвіщення і Небесного блаженства. Тому, прославляючи тебе, промовляємо:
Радуйся, зірко, просвіщена невечірнім Сонцем правди;
Радуйся, дороговказе, що відкрив нам правдиву стежку до вічного спасіння.
Радуйся, могутній помічнику у зміцненні проповідників православної віри;
Радуйся, повсякчасний покровителю благих наставників юнацтва і всіх, хто добре трудиться на спільну користь.
Радуйся, скорий помічнику всіх, хто за допомогою до тебе звертається;
Радуйся, бо тим, хто приходить до тебе і щиро тебе шанує, ти подаєш благотворні поради.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 12
Благодать Пресвятого Духа випроси нам, преблагий пастирю наш, від Всещедрого Бога і Спаса нашого, що напоумлює і укріплює нас у ділі спасіння, щоб не безплідною була в нас насаджена тобою свята віра, але щоб, ухиляючись від шляхів нечестя й омани, ми ходили у світлі заповідей Божих і досягли вічного блаженства, співаючи Богові: Алилуя.

Ікос 12
Оспівуючи твої численні і преславні благодіяння, явлені землі твоїй у просвіщенні її світлом божественної віри, а разом і великі твої труди і подвиги, вчинені на її благоустрій, щиро дякуємо і хвалимо тебе, з любов'ю взиваючи:
Радуйся, богообраний і богопрославлений просвітителю землі Руської;
Радуйся, непорушна стіно, покрове і захисте.
Радуйся, райське дерево, що виростило два предивні паростки святих страстотерпців Бориса і Гліба;
Радуйся, першостоятелю святих Української Церкви;
Радуйся, апостолів співпрестольниче і причаснику радості;
Радуйся, бо на землю свою ти завжди споглядаєш і просиш для неї у Господа тимчасові й вічні блага.
Радуйся, Володимире, землі нашої просвітителю.

Кондак 13
О прехвальний і предивний рівноапостольний великий княже Володимире, прийми милостиво від нас подяку цю за все, що через тебе Гос­подь послав нам, отцям і праотцям нашим, і всій землі твоїй, почавши від дня хрещення аж до цього часу, і благай всеблагого Бога продовжити милість Свою на нас і на роди родів наших, утвердити нас у правовір’ї та благочесті, охоронити від усіх бід і напастей, щоб і ми сподобилися з тобою, як діти з батьком, повіки співати Богові: Алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до святого рівноапостольного князя Володимира

О великий угоднику Божий, богообраний і богопрославлений, рівноапостольний княже Володимире! Ти відкинув зловір'я і нечестя язич­ницьке, увірував у Єдиного Істинного Триіпостасного Бога, прийняв святе Хрещення і просвітив світлом божественної віри і благочестя усю країну Руську. Тому, славлячи і дякуючи Премилосердному Творцеві й Спасителеві нашому, славимо й дякуємо тобі, просвітителю наш і отче, бо через Тебе ми пізнали спасительну віру Христову й хрестилися в ім'я Пресвятої і Пребожественної Тройці; цією вірою ми визволилися від праведного засудження Божого, вічного рабства дияволу і пекельних мук; цією вірою ми прийняли Благодать усиновлення Богові й надію на успадкування Небесного блаженства. Ти є перший вождь до Начальника та звершувача нашого вічного спасіння Господа Ісуса Христа; ти є теплий молитовник і заступник землі нашої і всіх людей твоїх. Не може язик наш висловити велич та висоту благодіянь, вилитих через тебе на землю нашу, отців і праотців наших і на нас недостойних. О всеблагий отче і просвітителю наш! Зглянься на немочі наші і благай премилосердного Царя Небесного, щоб не прогнівався Він дуже на нас, бо через немочі наші ми щодня чинимо гріхи, щоб не погубив Він нас за беззаконня наші, але нехай помилує і спасе нас, з милості Своєї, нехай вселить у серце наше спасенний страх Свій, нехай просвітить Своєю Благодаттю розум наш, щоб ми пізнавали шляхи Господні, залишили стежки нечестя й омани і подвизалися на стежках спасіння та істини, неухильно виконуючи заповіді Божі та настанови Святої Церкви. Благай, Благосердний, Чоловіколюбця Бога, щоб Він продовжив на нас велику милість Свою: нехай визволить нас від нападу чужинців, від внутрішнього безладдя, заколотів і чвар, від голоду, смертельних хвороб і від усякого зла; нехай подасть нам добре полиття і врожай плодів земних, нехай визволить нашу землю від усякого лиха, нехай дасть пастирям ревність за спасіння пастви, а всім людям поміч у старанному звершенні служби своєї, і щоб вони мали між собою любов та однодумність і подвизалися з вірою на благо Святої Церкви; і нехай засяє світло спасенної віри в Україні нашій по всіх кінцях її, і нехай навернуться до віри невіруючі, і нехай зникнуть усі єресі і розколи, щоб так поживши у мирі на землі, ми сподоби­лися з тобою вічного блаженства, хвалячи і величаючи Бога на віки віків. Амінь.