БЛАГОСЛОВЕННß ПШЕНИЦI

ДЛЯ КУТI ПЕРЕД СВЯТАМИ

РIЗДВА ХРИСТОВОГО I БОГОЯВЛЕННЯ

Після заамвонної молитви священик виходить до місця, де приготована пшениця, і обкаджує її. Хор співає тропар і кондак дня.

Священик: Господеві помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик: Господи, що все створив словом Твоїм і звелів землі різноманітні вирощувати плоди для насолоди і споживання нашого. Ти зернами трьох отроків і Даниїла, що у Вавилоні, наситив і наповнив радістю; сам, Всеблагий Царю, пшеницю оцю благослови (благословляє), і тих, що будуть споживати її, освяти, бо в честь і славу Тобі, Владиці Господу, це принесли раби Твої; даруй же, Благий, тим, що споживатимуть її і святе Різдво (Богоявлення) Твоє святкуватимуть, все, чого для спасіння просять, і вічних Твоїх благ насолодження, молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і всіх святих Твоїх.

Бо Ти благословляєш і освячуєш все, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Безначальному Отцю, з Єдинородним Твоїм Сином, і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик: Господеві помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик: Господи Ісусе Христе, Боже наш, що благословив п’ять хлібів i п’ять тисяч народу нагодував. Сам благослови (благословляє) пшеницю оцю, і умножи її у цiм селі і по всім світі Твоїм, та й вірних, що споживають її, освяти.

Бо Ти благословиш і освячуєш усе, Христе Боже наш, i Тобі славу віддаємо із споконвічним Отцем Tвоїм, із всесвятим, благим і животворящим Твоїм Духом, нині i повсякчас, i на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик: Господеві помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик: Господи Боже наш, Джерело добра, Ти звелів землі виростити плід ради милосердя Твого і благості; благослови (благословляє) і примнож пшеницю оцю, що принесли раби Твої на честь святого Різдва (Богоявлення) Твого; наповни скарбниці їхні всілякими добрими плодами, пшеницею, вином і єлеєм, і збережи їх від усякої спокуси з усіма, хто з ними, і просвіти їх на пізнання Твоє, щоб, бувши благовгодними Тобі, сподобилися вічних Твоїх благ.

Бо благословилося ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик окроплює пшеницю свяченою водою, кажучи:

Благословляється і освячується пшениця оця, благодаттю Пресвятого Духа, окропленням води цієї свяченої, в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 Хор співає Будь ім’я Господнє… та слідує завершення Літургії.