БЛАГОСЛОВЕННЯ АРТОСА (буває по заамвонній молитві)

Диякон: Господу помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик читає молитву:

Боже всесильний і Господи Вседержителю, що через Твого раба Мойсея, під час виходу Ізраїля з Єгипту і звільнення Твоїх людей з гіркої неволі фараона, наказав заколоти агнця, прообразуючи добровільно за нас заколеного на хресті Агнця, що бере гріхи всього світу, Твого улюбленого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, – Ти і сьогодні, смиренно благаємо Тебе, споглянь на цей хліб і благослови і освяти його, бо і ми, Твої раби, в честь і славу і на спомин славного воскресіння Того ж Твого Сина, а Господа нашого Ісуса Христа, через якого ми одержали звільнення від вічного ворожого рабства і нерозв’язних пут аду, свободу і переведення, перед Твоєю величчю нині в цім всесвітлім, преславнім і спасеннім дні Пасхи його приносимо. А нас, які його приносимо, його цілуємо і з нього їмо, зроби, щоб ми стали причасниками Твого небесного благословення, великий біль і недугу Твоєю силою віджени від нас, подаючи всім здоров’я. Бо Ти єси джерело благословення і податель зцілення, і Тобі славу возсилаємо, безначальному Отцеві з Твоїм єдинородним Сином і Твоїм пресвятим, благим і животворящим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик окроплює артос свяченою водою, кажучи: Благословляється і освячується артос цей окропленням цієї свяченої води, в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

БЛАГОСЛОВЕННЯ ПАСХАЛЬНОЇ ПОЖИВИ (після Божественної Літургії)

Священик: Слава святій, єдиносущній, животворящій і нероздільній Тройці, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священнослужителі співають тропар: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував.

Хор повторює цей самий тропар.

Священнослужителі: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав.

Хор: І тим, що в гробах, життя дарував.

Диякон: Господу помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик читає молитву благословення пасок:

Владико Святий, Отче Вседержителю, Предвічний Боже, благоволи освятити хліб цей Твоїм святим духовним благословенням, щоб був він усім, що споживають його, на спасіння душі, на здоров’я тілесне і захист проти всіх недуг і всякого ворожого підступу. Милістю і щедротами єдинородного Сина Твого, що з Ним благословен єси, з пресвятим, благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Господу помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик читає молитву благословення м’яса:

Споглянь, Господи Ісусе Христе, Боже наш, на агнця цього і на всю іншу м’ясну поживу, благослови і освяти їх, як благословив і освятив єси агнця, що його Тобі привів вірний Авраам, і агнця, що його Тобі Авель приніс від плодів, також і теля вгодоване, що його звелів єси заколоти для сина блудного, що знову повернувся до Тебе. І як той сподобився насолодитися Твоєю ласкою, так і ми від Тебе, цих благословенних і освячених страв споживаючи, Твоє благословення зі здоров’ям всі одержимо, чесного ради хреста Твого і тридневного з мертвих воскресіння. Бо Ти єси істинна пожива і податель благ, що все благословляєш і освячуєш, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Твоїм Отцем і пресвятим, благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Господу помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик читає молитву благословення молочної та іншої поживи:

Владико Господи Боже наш, що все сотворив, благослови сир, масло, яйця та іншу поживу, і нас збережи у благості Твоїй, щоб ми, насолоджуючись цими Твоїми щедро поданими дарами, наситились і невимовної Твоєї благості, ради пресвітлого з мертвих тридневного воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Бо Твоя є влада, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик окроплює поживу свяченою водою, кажучи: Благословляється і освячується вся пожива ця окропленням цієї свяченої води, в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Хор: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував. Господи, помилуй (3). Благослови.

Священик: Христос, що воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував, істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

Хор: Амінь.