ЧИН ПАНАХИДИ (ЗАУПОКІЙНОЇ ЛІТІЇ)

 

Священик: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвятая Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, завітай і зціли немочі наші імені твого ради.

Господи, помилуй (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Священик: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

 

Тропарі, глас 4

З духами праведних померлих* душу раба Твого (раби Твоєї; душі рабів Твоїх), Спасе, упокой,* і збережи її (їх) у блаженній жизні* у Тебе, Чоловіколюбче.

У Твоїм місці спочинку, Господи,* де всі святі Твої спочивають,* упокой і душу раба твого (раби Твоєї; душі рабів Твоїх),* бо Ти єдиний Чоловіколюбець.

Слава: Ти єси Бог, що до аду зійшов* і з уз розрішив закованих,* сам і душу раба Твого (раби Твоєї; душі рабів Твоїх) упокой.

І нині: богородичний: Єдина чиста і непорочна Діво,* що Бога без сімени породила,* моли, щоб спаслася душа його (її; спаслися душі їх).

 

Єктенія за померлих

Диякон: Помилуй нас, Боже, по великій милості твоїй, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Хор (на кожне прошення): Господи, помилуй (3).

Ще молимось за упокій душі усопшого раба Божого (душі усопшої раби Божої; душ усопших рабів Божих) (ім’я), і щоб проститися йому (їй, їм) всякому прогрішенню, вольному і невольному.

Щоб Господь Бог оселив душу його (її; душі їх), де праведні спочивають.

Милості Божої, царства небесного і відпущення гріхів його (її, їх) у Христа, безсмертного царя і Бога нашого, просім.

Хор: Подай, Господи.

Диякон: Господу помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

Священик: Боже духів і всякої плоті, Ти смерть подолав, і диявола знищив, і життя світові Твоєму дарував. Сам, Господи, упокой душу усопшого раба Твого (усопшої раби Твоєї; душі усопших рабів Твоїх) (ім‘я) у місці світлому, у місці квітучому, у місці спокійному, звідки втекла болізнь, печаль і зітхання. Всяке прогрішення, вчинене ним (нею, ними) словом, або ділом, або помислом, як благий і чоловіколюбець Бог прости, бо немає чоловіка, що жив би, а не згрішив; Ти бо один без гріха, правда твоя – правда вовіки, і слово Твоє – істина.

Бо Ти єси воскресіння, і життя, і упокій усопшого раба Твого (усопшої раби Твоєї, усопших рабів Твоїх) (ім’я), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Твоїм Отцем, і пресвятим, і благим, і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

 

Відпуст

Диякон: Премудрість.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Хор: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3). Благослови.

Священик: Христос, істинний Бог наш, що живими і мертвими володіє, молитвами пречистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, душу раба Свого (ім’я), що переставився від нас (раби Своєї, що переставилася від нас; душі рабів Своїх, що переставилися від нас), в оселях праведних оселить, на лоні Авраама упокоїть, і до праведних причислить, і нас помилує і спасе, як благий і чоловіколюбець.

Хор: Амінь.

 

Диякон: У блаженнім успенні вічний упокій подай, Господи, приснопам’ятному рабові Твоєму (приснопам’ятній рабі Твоїй, приснопам’ятним рабам Твоїм) (ім’я), і сотвори йому (їй, їм) вічную пам’ять.

Хор: Вічная пам’ять (3).