ДОДАТКОВІ ПРОХАННЯ НА ПОТРІЙНІЙ (СУГУБІЙ) ЄКТЕНІЇ  НА ЛІТУРГІЇ ТА МОЛЕБНЯХ


На всяке прошення

 

Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос молитви нас, грішних, і помилував рабів Своїх (імена) та охоронив їх від усякої скорботи, біди, гніву і нужди та від усякої хвороби душевної і тілесної, подав їм здоров’я з довголіттям, промовмо всі: скоро вислухай і милостиво помилуй.

 

Поглянь, Владико Чоловіколюбче, милостивим Твоїм оком на рабів Твоїх, і вислухай молитви наші, що їх з вірою приносимо, бо Сам Ти сказав: Усе, чого молячись просите, віруйте, що одержите, і буде вам; і ще: Просіть, і дасться вам; тому і ми, хоч і недостойні, надіючись на милість Твою, просимо: дай благодать Твою рабам Твоїм (імена), прости їм як добросердний усі гріхи їх, охорони їх від усяких ворогів, видимих і невидимих, охорони від усякої напасті, біди і смутку, охорони від хвороби і всяких болів, та дай їм здоров’я з довголіття і мирне життя, молимося Тобі, вислухай нас і помилуй.

 

 

 

Ще молимось за милість, життя, мир, здоров’я, спасіння, Боже завітання, прощення і відпущення гріхів рабів Божих (імена), і всіх парафіян святого храму цього, щоб зберегтися їм від усякої скорботи, гніву, біди, недуг душевних і тілесних, щоб спокійно вони жили, щоб у здоров’ї і добробуті всі дні життя їх проходили, всемилостивий Господи, вислухай нас і помилуй.

 

Ще молимось, щоб Господь визволив рабів Своїх (імена) від усякої скорби, гніву, біди і від усіх ворогів видимих і невидимих та щоб здоров'ям, довголіттям і миром завжди обдаровував їх, щиро молимось Тобі, Господи, вислухай нас і помилуй.

 

В подяку

 

Дякуючи, як слуги недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої добродійства, що їх щедро подав рабам Твоїм (імена), припадаємо і славослов’я Тобі, як Богові, приносимо та покірно благаємо: визволи від усіх бід рабів Твоїх (імена), і завжди, як милостивий, сповни усі добрі бажання їх, ревно молимось Тобі, вислухай і помилуй.

 

Як нині вислухав Ти, Господи, молитви рабів Твоїх і виявив на них милосердя чоловіколюбства Твого, так і надалі сповняй, не зневажаючи, всі добрі бажання вірних Твоїх задля слави Твоєї і пошли їм багату милість Твою, прощаючи всі гріхи їх, молимось Тобі, вислухай нас і помилуй.

 

Як кадило запашне і жертвоприношення щедрі, нехай стане ця наша подяка перед величністю слави Твоєї, Всеблагий Владико, і завжди посилай рабам Твоїм (імена), щедру ласку і дари Твої, і від усіх видимих і невидимих супротивників місто це визволи, всім же людям Твоїм здоров’я, безгрішне довге життя та успіх у всіх добрих намірах їх подай, молимося Тобі, Царю Всеблагий, милостиво вислухай і скоро помилуй.

 

За хворих

 

Лікарю душ і тіл, Христе Спасителю наш, зі щирим і розчуленим серцем до Тебе звертаємось і зі сльозами Тебе благаємо: зціли хвороби, вгамуй душевні і тілесні страждання рабів Твоїх (імена), і прости всі гріхи добровільні і недобровільні, і скоро підніми з постелі хвороби, молимо Тебе, Всемилостивий Владико, вислухай нас і помилуй.

 

Ще молимось, щоб милостиво, як недужу жінку хананейську, яка з вірою доторкнулася до одежі Господа і стала здоровою, вислухав Господь молитви і нас, недостойних рабів Своїх, і зцілив хворих рабів Своїх (імена), і помилував їх.

 

Як колись Ти, Господи, зцілив розслабленого словом Божественної милості Своєї, так скоро і хворих рабів Своїх (імена) з постелі недуги підійми і здоров’я пошли і помилуй їх.

 

Благий Господи, що не хочеш смерті грішників, але щоб вони навернулися і жили, змилосердися і помилуй рабів Твоїх (імена), зупини хворобу, відверни страждання і всяку неміч, подай сильну руку Твою і, як доньку Яірову із постелі недуги підняв, підніми і здоровими учини, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

 

За навернення

 

Господи Боже, спасіння рабів Твоїх, Ти не хочеш смерті грішника, але щоб він навернувся і жив, Сам і нині змилосердися над рабами Твоїми (імена) і подай їм образ покаяння, примири їх зі Святою Твоєю Церквою, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

 

За подорожуючих

 

Господи, Ти, що стопи людини спрямовуєш, від видимих й невидимих противників оберігаєш і в Своєму Провидінні піклуєшся, поглянь милосердно на рабів Твоїх (імена), благослови їхню подорож для Твоєї слави, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

 

За знедолених

 

Господи Ісусе, Милостивий Спасителю наш, зглянься на знедолених синів і дочок народу нашого, що, притулку людського не маючи, по світі поневіряються; скороти кару Твою на нас і поверни рабів Твоїх (імена) до рідної оселі їх, щоб у мирі працею та побожним життям Тебе славили, молимось Тобі, Всеблагий Господи, вислухай нас і помилуй.

 

За іменинників

 

Ще молимось за рабів Божих (імена), що іменини свої відзначають і подяку Йому складають, щоб благословити їх ласками, здоров’ям, успіхами і довголіттям; Господи, вислухай і помилуй.

 

За жертводавців

 

Господи Боже, Спасителю наш милостивий, що все твориш і будуєш на спасіння роду людського, прийми щирі пожертви, Тобі складені жертводавцями Твоїми (імена), нагороди їх Своєю небесною благодаттю і вчини їх причасниками Свого вічного Царства, спаси і помилуй.

 

За мир і злагоду

 

Ще молимось, щоб викорінити ворожнечу, ненависть, всякі злодіяння та самолюбство, і подати любов і мирне співжиття рабам Божим (імена), і в побожному та спокійному житті їх утвердити; Господи, вислухай і помилуй.

 

За єдність християн

 

Ще молимось, щоб християни, прощаючи один одному провини, віднайшли втрачену єдність і спільно свідчили світові євангельську істину, що Отець послав Христа для спасіння світу; Господи, вислухай і помилуй.

 

За подружжя

 

Ще молимось за рабів Божих (імена), що з’єдналися в подружжі, за їхнє благословення і спасіння, щоб подані були їм доброчесність і плід лона на добро, щоб вони веселились своїми дітьми та провадили життя бездоганне; Господи, вислухай нас і помилуй.

 

За успіхи у навчанні

 

Ще молимось за ласки Духа Святого: мудрість, розум, раду, кріпость, знання, побожність і острах Господній для рабів Божих (імена), щоб вони почали, продовжували та успішно завершили своє навчання для слави Божої, добра народу та власної користі, Господи, вислухай і помилуй.

 

За покликання до священичого і чернечого стану

 

Ще молимось за численні покликання серед нашої молоді до священичого і чернечого стану, щоб Богові посвячені особи причинилися до голошення спасіння, зростання святості народу і поширення Божого Царства; Господи, вислухай і помилуй.

 

За скріплення у вірі, надії і любові

 

Ще молимось за скріплення віри, зростання в надії і жертвенності в любові, щоб християнська спільнота, удосконалюючись у святості, приносила рясні плоди Духа Святого і свідчила про Його дію у житті кожного з нас; Господи, вислухай і помилуй.

 

За воїнів

 

Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилував рабів Своїх, воїнів (імена), щоб зберіг їх від всякої смертоносної рани і хвороби душевної і тілесної, щоб охоронив їх від усякої скорботи, лиха, гніву і нужди та дав їм повернутися здоровими і щасливими, Всемилостивий Господи, вислухай і помилуй.

 

За рідних і близьких

 

Господи Боже наш, Ти, Всемогутній, правиш небом і землею, та пам’ятаєш і про найменше створіння Твоє; з вірою і любов’ю благаємо Тебе: даруй милість Твою рабам Твоїм (імена); постав біля них ангела хоронителя Твого і направ дні життя їх на шлях сповнення Закону Твого; просвіти розум їх пізнанням заповідей Твоїх; зміцни силу волі їх бажанням усього доброго і справедливого; зігрій серця їх Твоєю святою любов’ю і співчутливістю до ближніх своїх; прости усі гріхи їхні, збережи від усякої недуги, заспокой у скорботі, пошли все добре і корисне в їхньому житті, молимося Тобі, Всемилостивий, вислухай нас і помилуй.

 

За засмучених

 

Споглянь з висоти святої оселі Твоєї, Господи Боже наш, і, як Благий та Милостивий, полегши смуток, недолю, горе та скорботу рабів Твоїх (імена); покажи силу Твою, прийди і захисти їх, щоб не зрадів ворог, бачачи погибель їхню, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

 

За полонених

 

Владико, Христе Боже наш, що бідного визволяєш від насильника і рятуєш безпорадного, Сам, Милостивий, і рабів Твоїх (імена), та всіх братів і сестер наших, що в біді, засланні, неволі та в оковах перебувають, милостиво звільни, щирим серцем молимось Тобі, вислухай і помилуй.

 

За ворогів

 

Зі святим Стефаном взиваємо до Тебе, Милостивий Господи: не прийми за гріх ворогам нашим те, що вони ненавидять і кривдять нас, але з великих щедрот Твоїх наверни їх до покаяння і помилуй їх, а нас від усякого зла захисти і спаси від їх лукавих намірів і підступів всесильною Твоєю правицею, молимось Тобі, Всемогутній Царю, скоро вислухай і милостиво помилуй.