Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Диякон: Благослови, владико.

Ієрей: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь.

Слава тобі, Боже наш, слава тобі.

Царю небесний, утішителю, Душе істини, * що всюди єси і все наповняєш,* скарбе дібр і життя подателю,* прийди і вселися в нас,* і очисти нас від усякої скверни,* і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, святий Кріпкий, святий Безсмертний, помилуй нас (3 р.).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові,* і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас;* Господи, очисти гріхи наші;* Владико, прости беззаконня наші;* Святий, завітай і зціли немочі наші імени твого ради.

Господи, помилуй (3 р.).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові,* і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах,* нехай святиться ім’я твоє,* нехай прийде царство твоє,* нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі.* Хліб наш насущний дай нам сьогодні,* і прости нам провини наші,* як і ми прощаємо винуватцям нашим,* і не введи нас у спокусу,* але визволи нас від лукавого.

Ієрей: Бо твоє є царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь. Господи, помилуй (12 р.).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові,* і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіте, поклонімся* Цареві нашому Богу.

Прийдіте, поклонімся* Христові, Цареві нашому Богу.

Прийдіте, поклонімся і припадім* до самого Господа Ісуса Христа, Царя і Бога нашого.

Псалом 142

О Господи, почуй мою молитву,* у твоїй вірності нахили вухо своє до мольби моєї; вислухай мене в твоїй правді.

І не входь у суд із твоїм слугою,* бо ніхто з живих не виправдається перед тобою.

Бо мою душу гонить ворог, життя моє топче в Землю,* він оселює мене в пітьмі, як давно померлих.

Дух мій тривожиться в мені* і серце моє жахається в мені всередині.

Я згадую дні давні,* роздумую над усіма вчинками твоїми і над ділами рук твоїх міркую.

До тебе простягаю мої руки;* моя душа, мов спрагла земля, тебе жадає.

Вислухай мене скоро, Господи, бо знемагає дух мій.* Не крий твого обличчя від мене, щоб я не став, як ті, що сходять у яму.

Дай мені вранці відчути твою милість, бо я на тебе покладаюсь.* Вкажи мені дорогу, якою слід мені ходити, бо до тебе я підношу мою душу.

Спаси мене, Господи, від ворогів моїх* – бо до тебе прибігаю.

Навчи мене творити твою волю, бо ти Бог мій.* Нехай твій добрий дух веде мене по рівній землі.

Живи мене, о Господи, імени твого ради,* у справедливості твоїй виведи з скорботи мою душу.І в гніві твоєму знищ моїх супротивників.* І вигуби всіх гнобителів душі моєї, бо я твій слуга.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові,* і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя: Слава тобі, Боже! (3 р.).

Бог – Господь, і явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Прославляйте Господа, бо він добрий, бо милість його вічна.

Стих: Вони навколо обступили мене, але я ім’ям Господнім переможу їх.

Стих: Я не вмру, а житиму і розказуватиму про діла Господні!

Стих: Камінь, яким знехтували будівничі, став головним на розі. Від Господа це сталось, і дивне воно в очах наших.

Тропар, глас 6

Помилуй нас, Господи, помилуй нас; бо ніякого одвіту не знаючи, оцю Тобі молитву, як Владиці, ми, грішні приносимо: помилуй нас.

Слава: глас 4

Уподобився Ти купцеві, що шукає цінної перли, * славновладний Володимире, * що сидиш на високому престолі матері городів * – богобереженого Києва. * Досліджуючи і посилаючи до царського городу, * щоб пізнати православну віру, * знайшов Ти неоціненний жемчуг – Христа, * що вибрав Тебе, як другого Павла, * і отряс сліпоту у святій купелі, разом душевну і тілесну. * Тому празнуємо Твоє успення ми, люди твої. * Моли, щоб спаслися душі наші.

І нині: Богородичен:

Не замовкнемо ніколи, Богородице, про силу твою говорити ми, недостойні; бо коли б ти не предстояла, благаючи, хто б нас вирятував від стільки бід? Хто ж би охоронив нас нині вільними? Не відступимо від тебе, Владичице: Твоїх бо рабів спасаєш завжди від усякої біди, єдина благословенна.

Диякон: Будьмо уважні.

Ієрей: Мир всім.

Диякон: Премудрість. Будьмо уважні.

Прокімен, глас 4

Господи, в світлі лиця Твого підемо, і в імені Твоїм зрадіємо повіки.

Стих: Виділи всі кінці землі спасіння Бога нашого.

Диякон: Господеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

Ієрей: Бо ти святий єси, Боже наш, і в святині перебуваєш, і ми тобі славу віддаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь. І зразу на голос прокімена: Всяке дихання нехай хвалить Господа.

Стих: Хваліте Бога у святині його, хваліте його у твердині сили його.

Диякон: І щоб удостоїтися нам вислухати святого Євангелія, Господа Бога молім.

Люди: Господи, помилуй (3 р.).

Диякон: Премудрість, прості, вислухаймо святого Євангелія:

Ієрей: Мир всім!

Люди: І духові твоєму.

Ієрей: Від Івана святого Євангелія читання.

Люди: Слава тобі, Господи, слава тобі.

Диякон: Будьмо уважні.

Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли: Я – ворота. Хто ввійде через мене, спасеться. Він увійде, вийде, і знайде пашу.

Злодій не приходить, хіба щоб красти, убивати, вигублювати. Я прийшов, щоб мали життя, і мали його вповні.

Я – добрий пастир. Добрий пастир життя своє дає за овець. Наймит, який не пастир і якому вівці не належать, бачить вовка, що надходить, і кидає вівці та біжить геть; і вовк хапає їх і розполохує. Наймит же втікає, бо він наймит і не дбає про вівці.

Я – добрий пастир, і знаю моїх, і мої мене знають. Отець мій знає .мене, і я знаю Отця; я життя моє кладу за мої вівці. Ще й інші вівці маю, що не з цієї кошари; і їх мушу привести: вони почують мій голос, і буде одне стадо й один пастир.

Люди: Слава Тобі,Господи, слава Тобі.

Самогласний, глас 6

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.

Отче, Слове і Душе, * Тройце Свята, очисти * множество прогрішень наших.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитвами Богородиці, * Милостивий, очисти * множество прогрішень наших.

Єктенія

Диякон: Помилуй нас, Боже, по великій милості твоїй, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (3).

Диякон: Ще молимось, у цей благословенний час хрещення Богом береженої батьківщини нашої України про милість, життя, мир, здоров’я, спасіння та відпущення гріхів наших і, щоб милостивий Господь Бог наш подав нам єдність віри та причастя Святого Духа і охоронив нас від усякого зла та помилував нас

Люди: Господи, помилуй (3).

Диякон: Ще молимось, щоб чоловіколюбець Бог наш зберіг боголюбивий український народ у чистоті святої Христової віри, у всякій побожності та додержанні заповідей Господніх по всі дні життя його, Господи, вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (3).

Диякон: Ще молимось за святу Христову Церкву в Україні, єпископство, священство, боголюбивих вірних і за все братство наше, що знаходяться в бідах і скорботах, у в’язницях і засланнях, а особливо за тих, що терплять переслідування ради Христа і Його святої Церкви від людей безбожних, Господи, вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (3)

Диякон: Ще молимось за Боже змилування і спасіння тих, що терплять пониження і муки за віру Христову і щоб Господь своєю божественною силою подав їм поміч у випробуваннях та зміцнив їх у вірі та нагородив їх перемогою над невірними, Господи, вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (3)

Ієрей: Милістю і щедротами і чоловіколюбієм єдинородного Сина Твого, що ним благословен єси, з пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь.

Диякон: З умилінням усі голови (і коліна) приклонивши, Господу помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

 

Молитва Слуги Божого Праведного Митрополита Андрея за Український Нарід

Всемогучий Боже і царю всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український нарід, і на кожний інший нарід, що з повною надією припадає до Тебе, як до свого найліпшого Отця і премудрого царя. Ми діти цього народу, покірно послушні твоїй святій волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив своєю святою кров’ю на хресті, а передусім любимо щирою християнською любов’ю наш український нарід. Тим-то з любови до нього, а радше з любови до Тебе, наш Боже, благаємо: Прости йому всі провини, поправ всі його злі нахили, а скріпи добрі нахили; змилосердися над ним у всіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів. Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.

Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку й поміч для нашого народу, щоб, серед усіх переживань і спокус з боку світу, диявола і його слуг, він міг завжди зберегти небесне світло віри, перемагати витривалістю у добрім усякі труднощі і завжди належати до благословенного твого божого царства, – і тут на цім світі, і в небесній батьківщині.

Дай нам ласку, щоб ми всі до одного, злучені єдністю віри і союзом любови під твоїм проводом і проводом святої вселенської Церкви, ішли завжди дорогами правди і справедливости, любови та спасення.

Пошли українському народові святих, великих твоїх слуг, щоб прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх царинах народного, суспільного і громадського життя. Провідникам нашого народу дай світло Твоєї премудрости з неба, дай йому численне й добре та святе духовенство! Заопікуйся його молоддю, щоб не тратила ласки святого хрещення, щоб одержувала в родині і школі основне християнське виховання і виходила на пожиточних синів і дочок свого народу. Благослови всі наші родини, щоб батьки були зразковими й ревними християнами, а матері визначалися мудрістю, побожністю і дбайливістю у вихованні дітей.

Заохоти багатьох із нашого народу до життя досконалішого, до святости. Поклич багатьох, у кожному поколінні, до монашого стану, до геройських жертв за справи Церкви й народу.

Просвіти всіх нас, нахили всі серця, щоб усі якнайліпше пізнавали й цінили святу католицьку віру і, визнаючи її, почували себе щасливими, стояли в ній непохитно, хоч би треба було понести й мученичу смерть, та і щоб за законами святої віри уладжували своє життя.

Благослови також дочасне добро нашого народу. Дай йому волю, щоб міг свобідно розвивати свої природні, тобою дані, сили. Обдаруй його правдивою незіпсованою просвітою. Благослови його працю на всіх ділянках науки, мистецтва й добробуту та благослови всіх і все, щоб наш нарід, живучи мирно та щасливо, міг добре Тобі служити, а з Твоєю поміччю одержати вічну небесну батьківщину.

А Ти, Пресвята Богородице, непорочне зачата, Мати і царице України, святий обручниче Йосифе, покровителю вселенської Церкви, святий архангеле Михаїле, і ви всі, покровителі українського народу, опікуйтеся завжди цим народом, щоб він став народом святим, щоб сповнив своє боже післанництво, щоб навернув увесь схід до світла віри, щоб причинився до світлого добра людського роду, щоб був поміччю і потіхою святої вселенської Церкви та щоб приносив вічному цареві безперестанну славу, честь і поклін на віки віків.

Люди: Амінь.

або оця Молитва до Богоматері

Царице наша преблага, надіє наша Богородице, захисте сиріт і скитальців заступнице, скорбних радосте і пригнічених покровителько, споглянь на нашу біду, споглянь на нашу скорботу, поможи нам як немічним, провадь нас як скитальців. Ти знаєш нашу кривду, визволь від неї, як хочеш, бо не маємо іншої помочі крім Тебе, ні іншої провідниці, ні доброї утішительки, тільки Тебе, о Богомати, щоб ти охоронила нас і захистила на віки віків.

або оця Молитва до Господа нашого Ісуса Христа

Владико Христе Боже, що страстями Твоїми мої страсті зцілив і ранами Твоїми мої рани вилікував; дай мені, що багато перед Тобою нагрішив, сльози умиления, створи для мого тіла із запаху животворящего тіла Твого і насолоди душу мою Твоео чесною кров’ю від гіркости, що нею напою мене супротивник; вознеси до Тебе мій ум, що приник до долу, і возведи з пропасти загибелі, бо не маю покаяння, не маю умиління, не маю сльози потіхи, що виводить дітей до свого насліддя.

Я, запаморочений умом від життєвих пристрастей, не можу в болізні споглянути на Тебе, не можу зігрітися сльозами Любови до Тебе. То ж, Владико Господи Ісусе Христе, скарбе дібр, даруй мені повне покаяння і трудолюбиве серце для віднайдення Тебе, даруй мені благодать Твою й обнови в мені вид Твого образу. Я залишив Тебе, не залиши Ти мене. Вийди, щоб віднайти мене, виведи на пашу Твою і приєднай мене до овець вибраного Твого стада. Нагодуй мене з ними зіллям божественних Твоїх таїнств молитвами Пречистої Твоє Матері і всіх святих Твоїх.

Відпуст

Диякон: Премудрість.

Люди: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Ієрей: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Люди: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3). Благослови.

Ієрей: Христос істинний Бог наш, молитвами Пречистої своєї Матері, Святих Славних і Всехвальних Апостолів, Святого Апостола Андрея Первозваного, Славних і Добропобідних Мучеників, Преподобних і Богоносних Отців наших, Святого рівноапостольного князя Володимира і Святої княгині Ольги, святих землі української і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

Люди: Амінь.

 

Християнський портал КІРІОС за матеріалами ugcclvivua.